Využití analýzy základní části NHL pro sázení na play-off
Sice na jejich základě nesmíte dělat nějaké ukvapené závěry (nevýhodou je, že špatná interpretace těchto zápasů bezpochyby povede ke ztrátě), nicméně je dost možné, že při analyzování objevíte nějaký významný faktor, díky kterému budou vaše tipy na danou sérii výrazně úspěšnější.
Analyzování základní části NHL tak může být užitečným nástrojem. Právě proto jsme pro vás připravili přehled pěti faktorů, na které byste si měli obzvlášť posvítit:
1) Co se dělo?
Toto je jasný startovní bod. Sázkaři se nesmí dívat jen na výsledek, ale také na to, jak zápas probíhal. V jakém tempu se hrálo? Měl jeden tým jasně navrch nebo byl zápas vyrovnaný? Měl nějaký hráč (či vícero hráčů) výrazný vliv na konečný výsledek? Vynikal některý z týmů například v rychlosti nebo fyzické hře?
Hodně vám napoví i to, jaké kurzy byly na daný zápas vypsány. Pokud sázkové kanceláře výrazně favorizovaly jeden tým – a ten vyhrál – vidíte, že v daném momentě byl očividně lepší. Jestliže jsou kurzy v play-off nastaveny jinak, pak se s největší pravděpodobností něco změnilo.
2) Byly výsledky konzistentní?
Druhý možný scénář je ten, že oba zápasy měly rozdílné výsledky. Tým mohl dominovat v jednom zápase, ale v druhém zase dostal nakládačku. V takovém případě musíte oba zápasy zanalyzovat a zjistit příčinu.
3) Změnila se nějak výkonnost týmu v play-off?
Někdy se tým dostane v play-off daleko (třeba až do finále) díky tomu, že hraje stejným stylem, jako v základní části soutěže. To platí zejména u týmů, které v základní části dominovaly. Často se však děje spíš to, že týmy změní obraz své hry a ve výsledku hrají na mnohem vyšší úrovni.
Týmy mohou vylepšit obranu, útok nebo třeba chytí formu jejich brankáři. Pokud tým pozitivním způsobem změnil svou hru, musíte tuto skutečnost vzít na vědomí.
4) Co se změnilo?
I kdyby nedošlo k nějaké drastické změně v herním stylu daného týmu, zkušení sázkaři vědí, že musí hledat faktory, které se od posledního střetnutí daných dvou týmů změnily. Nezměnil například některý z týmů trenéra? Nezranili se nějací klíčoví hráči? Jaký vliv na výkony kádru mělo přestupní období? Chytá ten samý brankář? Jaké jsou vypsané kurzy?
Jak sami vidíte, existuje mnoho otázek, na které se musíte pokusit najít odpověď.
5) Kdy spolu dané týmy hrály?
Čím větší mezera byla mezi střetem týmů v základní části a začátkem jejich série v play-off, tím méně relevantní jejich poslední střetnutí je. Je to logické – čím více času od daného zápasu uběhlo, tím je pravděpodobnější to, že došlo k nějakým změnám (ať už personálním nebo psychickým). Možná se vám to nezdá, nicméně skutečnost je taková, že tým může být např. v říjnu a březnu naprosto rozdílný.
Zvážit musíte také to, za jakých podmínek spolu dané týmy hrály (hlavně z hlediska rozvrhu zápasů). Měl jeden z týmů dlouhou sérii venkovních zápasů? V takovém případě už hráči mohli být unavení, což vede ke ztrátě soustředění – zejména v případě, že hráli dva zápasy během dvou dní. Hrál tým před daným zápasem (nebo hned po něm) proti nějakému důležitému diviznímu soupeři? Měly oba týmy pořád o co hrát nebo už měl některý z týmů jistou pozici v play-off a nebyl tak dostatečně motivován?
PS: Hledáte-li kvalitní předzápasové analýzy hokejových zápasů, nahlédněte do sekce Analýzy aktuálních zápasů. V této sekci denně naleznete několik nových a kvalitních analýz s celkovou úspěšností více než 71 %!
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže