Vylepšete své sázení předchozím plánováním
Pro nás sázkaře je tato změna naprosto skvělá, neboť nám umožňuje vsadit přesně na to, na co vsadit chceme.
V tomto článku se podíváme na to, jak můžete své konkrétní sázkové představy použít při sázení a jak si na těchto myšlenkách vystavět sázkařský plán.
Předchozí plánování v sázkové strategii: Příklad číslo 1
Sedíte se svým přítelem v baru a sledujete naživo fotbalový zápas. Přitom se rozhodujete na co vsadit. Přítel si myslí, že domácí tým zvítězí a vy souhlasíte – můžete usoudit, že domácí tým je ve větší formě, že měl o několik dní volna navíc a že je o něco silnější.
Nyní se podívejme na vaše důvody, kvůli nimž jste se rozhodli na domácí tým vsadit. Myslíte si, že má lepší formu a silnější kádr – kvůli čemuž by tento tým na konci zápasu měl ukázat svou převahu. V takovém případě byste vsadili už před zápasem, ale pokud si myslíte, že jejich převaha se prokáže až na konci zápasu, proč nepočkat až do té doby? V případě, že tým je skutečně na takové úrovni, aby svou převahu prokázal v pozdějších fázích hry, později v zápasu na tento tým dostanete lepší cenu, nežli při sázce na začátku zápasu.
Předchozí plánování v sázkové strategii: Příklad číslo 2
Chystáte se sledovat tenisový zápas mezi hráčem velkého jména a začínajícího mladého hráče. Zápas se bude hrát na tři sety a vy jste přesvědčeni, že po celou dobu bude velmi těsný, ale díky zkušenostem nakonec přece jen vyhraje tenisová hvězda. V takovém případě byste docela s přehledem mohli vsadit na zkušeného hráče už před zápasem a pak si sednout a zápas pohodlně zhlédnout.
Existují nicméně i lepší scénáře – pokud je tedy vaše teorie, respektive předeslaný scénář správný. Možná budete chtít vsadit na to, že známý hráč vyhraje 2:1 na sety. Možná budete chtít vsadit na to, že mladý hráč překvapí a vyhraje první set. Je ovšem docela možné, že nebudete chtít sázet alespoň do té doby, než oba hráče neuvidíte na kurtu.
V takovém případě by konkrétní plán zněl nějak takhle: „Vsadím live na favorita utkání po 6 odehraných gamech závěrečného setu“.
Plánování v sázení – závěrečné shrnutí
Díky plánování se při sázení můžete dopracovat výhody. Pokud si uděláte předzápasovou analýzu a předem si vytipujete kdy, na koho a za jakých podmínek budete sázet, můžete získat nadstavbové informace, které vám pomohou lépe se rozhodnout.
Kvůli plánování se občas dostanete do situací, kdy nevsadíte vůbec – to ovšem není vůbec nic špatného. Nevsazení totiž může být v mnoha případech daleko lepší volbou.
Mít plán a držet se ho je vždy dobrý způsob, jak sázet – a není nic lepšího, než když se vám plán pod rukama zhmotňuje.
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže