Výhody a nevýhody sledování zápasů, na které jste si vsadili
Nevýhody sledování zápasů
Sledováním zápasů můžete získat užitečné informace, ale zároveň se vystavujete i negativním vlivům souvisejícím s touto činností (nemluvě o poměrně vysoké časové náročnosti).
1) Můžete začít zbytečně vyšilovat
Asi hlavní nevýhoda sledování zápasů. Jakmile položíte sázku, záleží už jen na tom, zda vyhrajete nebo prohrajete. To, jak bude zápas probíhat, je už po podání sázky nepodstatné. Sledování zápasu může být frustrující – pokud sledujete zápas a např. v poslední minutě jeden tým vstřelí branku, která znamená, že váš tip nevyjde. V takovém případě sázkaři často začnou vyšilovat a následně činí špatná sázková rozhodnutí. Jestliže si myslíte, že by se vám mohl tento scénář přihodit, nejspíše byste se sledování zápasů měli vyhnout.
2) Některým týmům budete věnovat přílišnou pozornost
V televizi budou určité týmy častěji než ostatní.. a budou také určité týmy, na které se budete dívat raději než na ostatní. Cílem sázkařů je však nalezení nejlepších sázkových příležitostí daného dne, nikoliv nejlepších sázkových příležitostí, které jsou dostupné v televizi. Ať už se jedná o mezinárodní zápas nebo ne, dejte si při sledování zápasů pozor – hodně sázkařů začne (třeba jen podvědomě) některé týmy preferovat před ostatními.
3) Můžete ignorovat svou analýzu
Při sledování zápasů si nevyhnutelně budete všímat různých věcí, například skvělého (nebo naopak velice slabého) výkonu nějakého hráče. Když uvidíte něco na tento způsob, můžete si na tým vytvořit pozitivní či negativní názor, což může mít dopad na vaše budoucí rozhodnutí. Při sázení byste se měli spoléhat na svou analýzu. Jestliže bude analýza ve vaší hlavě bojovat s názory, které jste si vytvořili při sledování zápasu, můžete začít činit horší sázková rozhodnutí.
Výhody sledování zápasů
Mnozí sázkaři se navzdory výše uvedeným negativním vlivům na zápasy, na které mají vsazeno, dívají. Své jednání zdůvodňují hlavně tím, že sledováním zápasů získávají hodnotné informace.
1) Budete získávat nové informace
Informace jsou při sázení na sportovní zápasy alfou a omegou. Čím více zápasů uvidíte, tím více informací o daném sportu získáte. Pokud máte na daný zápas vsazeno, prakticky jistě jej budete sledovat pozorněji, jelikož pro vás má větší význam než jiné zápasy. A čím pozorněji budete zápas sledovat, tím máte vyšší šanci na to, že si všimnete něčeho, čeho jste si doposud nevšimli.
2) Zhodnotíte přesnost svých předpokladů
Když se rozhodnete vsadit na konkrétní zápas, činíte tak proto, že jste si vytvořili nějaké předpoklady ohledně toho, co se v zápase stane. Pokud postupujete správně, budete tyto předpoklady vždy zakládat na své analýze. Díky sledování zápasů, na které jste vsadili, pak budete schopní jasně vidět, které vaše předpoklady se ukázaly být pravdivé a které ne. Jestliže si všimnete toho, že v nějakém konkrétním typu předpokladu se často mýlíte, měli byste se na danou oblast zaměřit a této slabiny se co nejrychleji zbavit.
3) Můžete sázet live
Občas dokonce i ten nejlépe promyšlený (a logický) sázkový tip selže. Ve skutečnosti i ti nejlepší sázkaři v dlouhodobém měřítku prohrají více než 40 % svých sázek (a je to naprosto v pořádku, jak už jsme vysvětlili v článku Strategie sázení – I 55% úspěšnost vám vydělá hodně peněz). Jestliže se na zápas díváte, můžete poměrně brzy po jeho začátku určit, zda se vše vyvíjí tak, jak jste předpovídali.
Pokud se zápas vyvíjí jinak, můžete reagovat skrze live sázení. Díky této možnosti budete moci minimalizovat ztráty z původní sázky (a v ideálním případě i dosáhnout zisku, což se vám ale nepovede příliš často). Minimalizace ztrát má z dlouhodobého hlediska velice pozitivní dopad na váš bankroll.
Tento přístup však sázkaře vystavuje většímu riziku, takže než se k tomuto „nástroji“ uchýlíte, musíte si být opravdu jistí tím, že víte, co děláte. V opačném případě byste totiž často svou ztrátu ještě zvýšili.
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
Osobně mám zkušennost spíše s tím, že když už jdu na nějaký zápas na stadion nebo jen k televizi či do hospody, tak prostě musím mít vsazeno abych si zápas více užil – v těchto případech se jedná ale o sázky jen pro zábavu za účelem abych si víc zafandil. Kdo to se sázením myslí vážně, a přemýšlí jestli své zápasy je správné sledovat či není, musí se dle mého názoru zamyslet jaký to pro něj bude mít užitek – a užitek pramení z toho jakým stylem sázkař sází. Někdo vyhledává vyloženě value a sází spíše matematicky na hodtotné kurzy – a pro takové sázkaře asi nemá velký smysl zápasy sledovat. Pro sázkaře kteří se ale zaměřují více na skutečné informace a vytváří si své analýzy, by mohlo být sledování zápasů přínosné – jak už bylo psáno např. z důvodu získání dalších cenných informací.
Přesně jak je řečeno v komentáři a i ve článku. Jak už je to jednou vsazeno, tak opravdu moc nezáleží na tom, zda daný zápas sledujete a opravdu to není tak, že ty nejprestižnější zápasy jsou ty nejlepší na sázení.
Já ale taky sázím nejčastěji jen pro zábavu a to právě na zápasy, kam se jdu buď podívat, nebo ty, co dávají v televizi, nebo si pustím stream na netu…
Souhlasím naprosto se vším co se píše ve článku – autor jakoby mi mluvil z duše. U televize nervím vždycky, a nervuju se vlastně i u livescore, nebo u výsledků na mobilu. A taky to, co člověk vidí, to ho hodně ovlivňuje při tipování a omezuje rozhled sázejícího.