free bet každý den
Tipsport free spiny
Přihlášení:
Menu
Logo týmu Parma
Serie A | 18:30 - dnes
Logo týmu Juventus
Náš tip:
1.5
UO

Sázení na tenis – Forma, fyzická kondice a zranění

2. 8. 2013 09:00, upraveno: 2. 3. 2017 09:53
autor: vcer43
Minule jsme se podívali na různé herní styly. Dnes se budeme zabývat formou a fyzickou kondicí jednotlivých hráčů. Jak jistě chápete, jedná se o faktory, které mají na výsledek zápasu obrovský vliv, proto byste na ně při předzápasové analýze neměli zapomínat.
Sázení na tenis – Forma, fyzická kondice a zranění
Čím větší je únava z posledních odehraných zápasů, tím vyšší šance na to, že se hráč zraní.

Forma

Forma je něčím, co většina sázkařů v předzápasové analýze bere v potaz. Forma hráče (nebo týmu) hraje prim v každém sportu. Nicméně v tenise je vyhodnocování tohoto faktoru specifické – nemůžete se jen podívat na poměr výher a porážek za posledních pár měsíců. Musíte se podívat, proti komu daný hráč hrál. Pokud má hráč za poslední 2 měsíce 10 výher a 0 porážek proti hráčům pochybné kvality, o ničem to nevypovídá. Ale jestliže má skóre 7-3 proti hráčům, kteří jsou v top 50, pak se mu asi celkem daří (samozřejmě záleží na jeho umístění v žebříčku).

Na začátku sezóny byste formu neměli brát příliš v potaz. Během herní přestávky se může stát hodně věcí a neexistuje žádná záruka toho, že tenista bude pokračovat v dobrých/špatných výkonech, jaké podával na konci sezóny minulé.

V neposlední řadě nesmíte zapomínat na povrch. Tenisté mají s adaptací na odlišný povrch často problémy. To platí zejména pro specialisty (= hráče, kteří se zaměřují hlavně na jeden konkrétní typ povrchu). Antukoví specialisté mohou mít skvělé výsledky na antuce, ale na trávě se jim dost možná tak dobře dařit nebude. V takovém případě forma není tak moc důležitá, nicméně neměli byste ji úplně ignorovat. Více informací o roli povrchu naleznete v našem dvoudílném seriálu Povrchy kurtůčást 1 a část 2.

Fyzická kondice

Neméně důležitým faktorem je také fyzická kondice hráče. Tenisté často hrají dlouhé a fyzicky náročné zápasy. Je tedy jasné, že fyzická kondice má velký podíl na rozhodování o vítězi. Jako příklad můžeme uvést zápas Isner vs. Mahut z Wimbledonu 2010. Isner vyhrál, nicméně zkušení sázkaři věděli, že nemá zrovna nejlepší fyzickou kondici a tím pádem na něm dlouhý zápas zanechá stopy. Jeho příštím soupeřem byl Thiemo de Bakker – talentovaný (ačkoliv trochu nezkušený) nizozemský tenista. Před zápasem byl de Bakker mírným favoritem (musel také hrát dlouhý zápas, ale i tak byl jeho zápas nesrovnatelně kratší a navíc měl více času na regeneraci), nicméně sázkové kanceláře brzy začaly kurz na de Bakkera snižovat a dobře věděly, proč. John Isner přišel na kurt, ale byl tak unavený, že dokázal sotva servírovat. Thiemo de Bakker zápasem proklouzl jako nůž máslem…. a chytří sázkaři na zápasu vydělali hezké peníze.

Ikona týmu Getafe
Anketa: kdo myslíte, že zvítězí?
Ikona týmu Real Madrid
100 Kč na tento typ vyhrává 270
Získejte 300 Kč zdarma za registraci u Tipsportu
Výše uvedený případ je poměrně extrémní, nicméně jasně vyjadřuje pointu. Pokud za sebou má hráč fyzicky náročný zápas, možná stojí za to, popřemýšlet o sázce proti němu. Dobrým nápadem je čas od času také sázka proti hráči, který právě vyhrál nějaký turnaj. To se vám může zdát divné, protože aby vyhrál turnaj, musí přece mít dobrou formu – to je pravda, nicméně výhra turnaje si vyžaduje velké množství energie, takže hráč může mít problémy s nedostatkem sil a také s tím, aby se zase plně koncentroval.

Zranění

Stejně jako v jiných sportech, i v tenisu hraje zranění velkou roli. Nejdůležitějším (a také velice jasným) faktem je to, že hráč, který se kurty vrací po dlouhodobějším zranění, nebude minimálně ze začátku hrát tak dobře, jako hrál před zraněním. Bude trvat minimálně několik zápasů, než se hráč dostane zpátky do zápasového tempa a formy. Hráči po zranění ztrácejí sebevědomí a často pak mají horší fyzičku.

Čtěte
Strategie sázení na tenis: Návrat na ATP okruh po zranění

Před vsazením na konkrétní zápas musíte zanalyzovat momentální formu a fyzickou kondici obou hráčů. Tyto faktory byste neměli přeceňovat, ale ani je ignorovat. Čím více informací budete mít, tím vyšší máte šanci na úspěch. 

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
Máte názor k článku nebo události?
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže

Váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TIPY zdarma do emailu!

Infikuj se jako první!

TIPY zdarma do emailu!
TOP10SportSites
Search