Sázení na Evropskou ligu 2013/2014
1) Pochopte, které týmy soutěž berou vážně
Evropská liga se všeobecně považuje za chudší sestřenici Ligy mistrů. Některé velké evropské týmy považují za neúspěch, když se nedostanou do elitní Ligy mistrů a skončí „jen“ v EL. Tyto týmy potom nebudou do zápasů EL nasazovat nejsilnější sestavu a nebudou mít motivaci. EL jednoduše vypustí a budou se soustředit na domácí ligu a na to, aby se v příštím ročníku dostaly do Ligy mistrů.
Takové týmy si musíte vytipovat a následně sázet proti nim.
2) Vyplácí se pořádný průzkum
Stejně jako v případě jakéhokoliv jiného zápasu, i v případě zápasů EL je velice důležité, abyste získali co nejvíce informací o jednotlivých týmech.
Důležitou informací je například to, jak se týmům daří v domácí lize. Některé týmy se do EL dostanou díky výhře domácího poháru – tyto týmy jsou méně spolehlivé. Poháry totiž ne vždy vyhrávají týmy, které patří ke špičce ligy. Pokud se tým do EL dostal díky dobrému umístění v lize, budou jeho výkony vyrovnanější. O formě týmů v základních skupinách samozřejmě napoví i průběh kvalifikace.
3) Sledujte výkony týmů v domácích ligách
4) Nepodceňujte výhodu domácího stadionu
Sázkaři mají často tendenci v případě EL podceňovat výhodu domácího stadionu. Myslí si totiž, že slabší týmy jsou natolik slabé, že jim nepomůže ani výhoda domácího prostředí. Pokud si vyhledáte informace ohledně toho, které týmy mají skutečnou „domácí pevnost,“ můžete vydělat sázením na domácí zápasy.
5) Vypadnuvší z Ligy mistrů
Do jarní fáze se dostanou i týmy, které ve svých skupinách Ligy mistrů skončily na 3. místě. Tyto týmy pořádně zamíchají kartami. Naposledy například vypadla Chelsea, Benfica a Ajax a byla to právě Chelsea, která celou soutěž nakonec vyhrála.
Na druhou stranu ale naleznete i týmy, které EL neberou vážně a vypadnutí z Ligy mistrů berou jako konec pohárových aktivit pro celý ročník.
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže