Sázení na Counter-Strike: Global Offensive (2.díl – rady pro sázení, popis map)
CS:GO má řadu jedinečných aspektů, které mnoha esportovních hrách nenajdete. Jedná se například o rozličnost map a rozličné výkony týmů v jednotlivých mapách. Jeden tým tak může být outsiderem celého zápasu, ale zároveň mít obrovské šance na výhru dané mapy.
V zápase na tři kola má každý z týmů možnost vetovat pouze jeden výběr protihráčů, takže znalost slabších map jednotlivých týmů je obzvlášť důležitá.
V současné chvíli existuje sedm aktivních map – nejvyváženějších a nekonkurenceschopnějších map, které se používají ve všech oficiálních událostech podporovaných Valve. Není to tak dávno, co Valve samo mapy vylepšilo z hlediska hratelnosti i vizuálních efektů tak, aby nevypadaly tak staré.
Jaké mapy v CS:GO najdeme?
I přestože se většina lidí myslí, že za současnými oficiálními mapami stojí společnost Valve, není tomu tak. Většina aktuálních map z CS:GO byla vytvořena komunitou pro jednu z předchozích verzí Counter-Strike.
Vyber si eSport a vsaď na nejlepší kurz. Nyní pro nové hráče bonus 300 Kč zdarma na sázení!
TipsportDust2
Nová verze Dust2 přináší vylepšení barev a viditelnosti a odehrává se v Maroku.
Dust2, nejznámější a nejironičtější mapa v Counter-Strike historii, byla původně vytvořená Davidem Johnsonem (který taktéž vytvořil Cobblestone). Vzhledem k ohromnému úspěchu původního Dust bylo pokračování původně pojmenováno Dust3 – Johnson uvedl, že toto jméno vymyslel proto, že třetí díl filmové trilogie obvykle není tak dobrý, jako ten první a doufal, že si toho nikdo nevšimne.
Ještě předtím, než byla mapa oficiálně vydána, Jesse Cliffe doporučil Davidovi, aby tento názor přehodnotil, načež se název nakonec změnil na Dust 2.
Samotnou mapu nedávno přepracovalo Valve, které se snažilo pozvednout prostředí vizuálně i herně. Uspořádání mapy však bylo ponecháno prakticky stejně, drobných změn se dočkalo hlavně osvětlení. 20.dubna 2018 tato mapa v nabídce map oficiálně nahradila Cobblestone.
Dust2 byla vždycky poměrně vyvážená mapa, ale přece jen dává lehkou výhodu Teroristům. Od května 2019 Teroristé na této mapě vyhráli 50,6% zápasů, což lze připsat rozšíření tunelu vedoucího na bombardér B, díky čemuž má útočící tým lepší přístup.
Overpass
Overpass je zasazený do německého Berlína a tvoří ho nadjezd nad kanálem a park, který je postavený nad ním.
Největších změn se Overpass dočkal na A bomb site a na toaletách. Nalézt způsob, jak místo pro položení bomby A v této mapě učinit zajímavějším, bylo pro Valve asi tím největším problémem.
Ačkoliv mapa je docela oboustranná, jedná se také o jednu z nejrozmanitějších map v nabídce. Teroristé i Protiteroristická jednotka mají spoustu různých možností, jak mapu zahrát, což vede k neuvěřitelnému množství strategií a životaschopnosti samotné mapy.
Bránící strana může na obou bombových místech hrát ofensivně i defensivně, vzhledem k rozvržení mapy lze k zahnání Teroristů použít různou taktiku i stupeň agrese. Časové rozestupy mezi dvěma místy pro pokládku bomby jsou relativně malé, což pro Teroristickou stranu znamená nutnost pořádného naplánování strategie.
Na této mapě se hodně kritizuje okolní hluk – mapou často projíždějí vlaky a ani v koupelnách není moc klid. V minulosti měla tato mapa také několik konstrukčních chyb, kterých profesionálních týmy dokázaly objevit a využít, většina z nich ale byla v poslední době opravena.
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže