Rozdíl mezi offline a online zápasy v CS:GO (a dopad přechodu na online zápasy) – 2.díl
Okamžité změny v CS:GO
Změny přesahují rámec oficiálních zápasů. Pro spoustu TOP týmů bude toto období zcela novým zážitkem, při práci doma budou trávit více času. Přemýšlejte o tom, jaký byl program předtím, než došlo ke koronavirové krizi. Týmy si pravidelně stěžovaly na nedostatek tréninků a psychické vyčerpání, které vyplynulo z nutnosti jezdit od jedné akce k druhé (mezi nimiž byl třeba jen pár denní rozestup).
Můj názor je, že nejlepší týmy přišly na to, jak se zlepšit během přechodu z jedné události na druhou, tedy ve velice krátkém čase. Nyní se musí přizpůsobovat zcela nové situaci, kdy budou mít více času na trénink v pohodlí svého domova.
To má dva hlavní důsledky. Zaprvé musí přijít na to, jak strávit veškerý nově nabytý čas, aniž by vyhořeli tím, že budou příliš mnoho hrát, a přitom se stále udržovat vysokou pracovní morálku, aby se dokázali zlepšovat. Za druhé musí přijít na to, jak zůstat vysoce motivovaní, zatímco budou hrát většinu přípravných zápasů.
Není třeba dodávat, že je zábavnější vyhrát offline zápas před zástupem diváků než být úspěšný v tréninkovém zápasu, ale týmy, které si na tohle zvyknou vůbec nejrychleji, zůstanou i během těchto obtížných časů na vrcholu.
Věřím, že v krátkodobém horizontu budou faktory, které jsem uvedl, přinášet některá překvapení. Pravidelným týmům se jejich zajeté pořádky podstatně změnily, menší týmy takto žijí dlouhodobě – účastní se spousty tréninků, oficiálních kvalifikačních či ligových zápasů a offline zápas přijde jen zcela výjimečně, pokud mají štěstí či úspěch.
Na přizpůsobení vzniklé situace tyto týmy musí vynaložit mnohem menší úsilí, protože v jejich případech je rozdíl před a po COVID-19 výrazně menší. Moje hypotéza je taková, že výsledky se časem „normalizují“, protože nejlepší týmy přijdou na to, jak si svou práci zorganizovat, jak ji optimalizovat tak, aby opět byly nejlepší.
Dlouhodobý dopad online her
Až to všechno pomine, budeme se moci rozhodnout na základě výsledků, které nám tyto dny přináší. Mohli bychom je jednoduše úplně zahodit, protože byly pouze „online“. To by z naší strany ovšem byla naprostá lenost. Já osobně se na toto období zpětně podívám a budu se ptát na to, kdo se mu nejlépe přizpůsobil.
Ano, všechny tyto výsledky budou mít vedle sebe hvězdičku, ale to neznamená, že nemají žádnou vypovídající hodnotu. Prozradí nám minimálně to, jak se týmy umí přizpůsobovat, jak jsou flexibilní a schopné přijímat nové myšlenky. A to vůbec není k zahození.
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže