Nenechte se unést fantazií a velkýma očima, radí úspěšný sázkař
Jindřichu, tvé měsíční příjmy ze sázení již po 4 roky neklesly pod hranici 30 tisíc korun. Jak to děláš? Jaký postup stojí za takto úspěšným sázením, které ti bezpochyby může závidět 99 % sázkařů?
Z mého pohledu za tím, že se mi sázením dlouhodobě daří vydělávat takové částky, stojí jednoznačně moje peněžní politika, zda-li to tak mohu nazvat. (směje se)
V čem spočívá?
Především v tom, že upřednostňuji kvalitu před kvantitou.
Sázíš tedy raději více peněz na méně příležitostí?
Přesně tak. V praxi to tedy vypadá tak, že každý měsíc podám 5 tiketů, z nichž jsou vždy, až na ojedinělé výjimky, vždy minimálně 3 vítězné. Tím, že na každý tiket sázím momentálně již dva roky fixní částku 5 tisíc korun, jsou pak zisky při maximálním kurzu 3 dostatečné. Za předpokladu minimálně 3 tiketů, které skončí jako WIN, totiž nikdy neskončím pod 30 tisíci korun a naopak – velice často tuto hranici – a ne zrovna o málo – překonám. Podle mě je Money Management to nejdůležitější, co by si měl každý sázkař ihned na počátku svého počínání stanovit a předem nastudovat.
Přes kurz 3 se nepřehoupneš nikdy?
Ne, ani o desetinu. Mám to tak nastavené, a proto si s tikety hraji tak dlouho, dokud se mi to vše nepovede poskládat tak, aby byla tato podmínka splněna.
Máš ještě nějaká další?
Co se samotného výběru utkání týče, vyznávám ještě několik dalších zásad.
Můžeš je jmenovat, případně vysvětlit?
Nesázím na derby. V žádném případě. Důvod je přitom jednoduchý a jsem přesvědčený, že tento postoj sdílím i s dalšími, úspěšnými sázkaři. Derby nemá favorita a to ani v případě, kdy jeden soupeř vede ligu a druhý se potácí na hranici sestupu. Však jsme se o tom už nejednou přesvědčili i v českých podmínkách v zápasech mezi Spartou a Slavií.
A dál?
Dále – počet zápasů na jednom tiketu nesmí překročit číslo 3 a stejně tak kurz každé jednotlivé položky musí být z intervalu od 1,3 do 1,8. Nižší kurz za to riziko nestojí a naopak vyšší kurzy už tak trochu “smrdí” rizikem, že to prostě nedopadne. Sázím výhradně na čisté výhry v utkání – tedy žádné neprohry. Někomu to přijde jako sázka na jistotu, ale mě se takový systém v minulosti nevyplácel tak, jak bych si představoval.
Možná někoho překvapí, že sázím pouze ve prospěch domácích týmů. Razím totiž strategii, že domácí publikum dokáže hodně pomoci a pokud se zápas schyluje k remíze, jsou to právě fandové a síla domácího prostředí, které často hrají roli při rozhodnutí utkání. A u favorita utkání se daleko častěji stane, že klopýtne venku, než naopak.
Jinak žádné předsudky, jako že bych nevsázel na favority, vedoucí celky ligy nebo naopak kluby ze středu pole, nemám.
Není to ale příliš velké riziko, sázet takto vysoké částky? Nebo alespoň pro průměrného člověka je 5000 Kč velká částka.
OddsRing – využijte náš bonus kód: 5000kc a získejte dvojnásobný bonus až 5.000 Kč!
Konkrétní suma, v mém případě těch 5 tisíc, zde nehraje roli. Jde o princip. Tajemství úspěchu se skrývá v tom, používat při sázení mozek. Na začátku si stanovit budget, který na sázení mám, a podle toho se řídit. Já jsem začínal s budgetem 10 tisíc korun. Tyto peníze jsem vybral z účtu a dal je do speciální obálky. V tu chvíli jsem si řekl, že tyto peníze do sázení jednoduše vrazím. Buď je prohraju, anebo je rozmnožím. Tehdy jsem začal sázet 5% vklady budgetu, tedy za 500 Kč.
Dodržoval jsi i dříve pravidlo s maximálním kurzem 3?
Ano, odjakživa. Postupně, jak výher ze sázení přibývalo, jsem si zajel právě výše popisovaný systém, tedy 5 sázek měsíčně za fixně stanovenou částku. Rozpočet se rozrůstal a já mohl postupně, a nutno říci i velmi obezřetně, navyšovat sázky. A tak jsem momentálně na 5 tisících, přičemž v současné době navýšení neplánuji.
Je tedy podle tebe klíčové, mít peníze na sázení oddělené?
Ano. Pokud toto není někdo schopen učinit a dodržet to, neměl by se sázením v žádném případě začínat. Výsledkem jsou pak totiž příběhy známé z médií, které obvykle „zdobí“ titulek „Vášnivý sázkař přišel o rodinu i dům“ a podobně.
Slyšel jsem, že nárazově pořádáš setkání, na kterých se snažíš příchozím sázkařům-kamarádům poradit, kde dělají chybu. V čem dělají tito lidé nejčastěji chybu?
Těch chyb je několik, ovšem vysvětlím třičtyři nejčastější.
Zaprvé – nemají zvládnutý bankroll management, tedy neumí oddělit peníze na sázení od běžných prostředků, které jsou určené na každodenní život.
Zadruhé – lidé často ve vidině jistoty sází na téměř stoprocentní favority utkání, což je z dlouhodobého hlediska nemožné. Když je třeba kurz na výhru Barcelony 1,06, ani kdybyste vsadili na tiket 100 tisíc korun, nebude zisk úměrný riziku, které podstupujete. Naopak se často stává, že v takových případech favorit klopýtne a dojde k remíze nebo výhře soka, jehož šance na úspěch sázkové kanceláře dopředu ohodnotili například kurzem 15.
Zatřetí – sázková poradenství. Ne, ne a ne. Za mě jednoznačně NE. Nemám zkušenosti se žádným z nich, ale spoustu známých z „branže“ se na mě jednu dobu obracelo se špatnými zkušenostmi s fenoménem „Vojtovo sázení“. Desítky, možná stovky podvedených, kteří si zaplatili tzv. premium, ovšem za své peníze obdrželi naprosto nekvalitní služby.
Na druhou stranu, existují portály, kde můžete často narazit na kvalitní tipy zdarma. A tyto možnosti je naopak nutné využít.
A začtvrté – nesázejte na tiket více, než 4 zápasy. Radši méně zápasů, s menším kurzem, za více peněz. To je moje hlavní poselství.
A ještě poslední otázka – používáš nějaký informační servis, nebo si veškeré statistiky a analýzy tvoříš sám?
Ne, to bych nedělal nic jiného. (úsměv)
Chodím normálně do práce, proto při skládání svých tiketů vycházím z informací, které čerpám ze zahraničního webu bettingadvice.com a českého portálu kurzovesazeni.com. Zdrojů jsem zkusil skutečně mnoho, ale poslední 3 roky se držím této osvědčené kvality.
Sponzor článku:
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
Perfektní, obohacující a inspirativní čtení.
Moc děkuji a jen tak dál.
Děkujeme! Jsme rádi, že se Vám podobné rozhovory líbí a proto v nich budeme pokračovat i nadále. Ještě jednou děkujeme za Vaši přízeň, Jakube!
Taky děkuji za tento článek. Jednoduchý e pevný názor.
Těší nás, že se Vám rozhovor líbil. Již dnes se můžete těšit na další díl seriálu Příběhy úspěšných. Děkujeme za Vaši přízeň!
Dobrý den a děkuji za rozhovor s Jindřichem,který se podělil svými zkušenostmi ohledně vlastního sázení/strategie,analýzy,tvorba a skladba tiketu,aj./.Zcela se s ním ztotožňuji ve všem,co bylo v textu uvedeno.”Velké oči” do dlouhodobého a úspěšného sázení nepatří a mnoho sázejících na toto v minulosti “dojelo”.
Jindro,díky a ……. ať se Ti daří i nadále.
Dobrý den, Vladimíre’ Děkujeme za Vaši reakci. V sázení je to přesně tak, jak kromě Jindřicha říkáte i vy; důležitá je pokora a tvrdá práce – bez toho by to prostě nešlo. Zároveň si za naši redakci dovoluji popřát mnoho štěstí v sázkařském i osobním životě Vám!
Super článek. Nevite nekdo náhodou jestli by se dal sehnat náký kontakt na pana Jindřicha T?.
Měl bych zájem o jeho seminář.
Dobrý den Pavle, děkujeme za pochvalu. My Vám bohužel kontakt na Jindřicha poskytnout nemůžeme – to byla podmínka, na které jsme se při rozhovoru dohodli. Děkujeme za Vaši přízeň, ceníme si jí!