Asi znáte ten pocit. Vsadíte si na svého oblíbeného hráče a potom sledujete, jak naprosto nesmyslně vyhazuje míčky ze hřiště, nebo odpaluje mimo vyhrazené pole, jako by daný sport nikdy neuměl. Samozřejmě je docela možné, že prostě nemá svůj den, ale jak víme z historie, někdy za těmito situacemi snaží prostě jen snaha obohatit se. Podvodů, nejen těch sázkových, jsme doposud zažili opravdu hodně. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější.
Pokud na internetu budete hledat „sportovní podvod“, v článcích věnujících se tomuto tématu velmi pravděpodobně narazíte na jméno „Rosie Ruiz“. Maratonská běžkyně v roce 1980 prakticky přes noc vstoupila do historie sportu. Nejprve díky svému vítězství a naprosto neuvěřitelnému času, který zaběhla v rámci Bostonského maratonu, a následně kvůli odhalení, jak k takovému výsledku vlastně došla. Svědci Rosie Ruiz usvědčili z toho, že velkou část závodu zdolala za pomoci metra.
Cyklistika je proslulá svými dopingovými skandály, Femka Van Den Driessche však do tohoto sportu přinesla také skandál mechanický. V jednom ze závodů v roce 2016 se totiž zjistilo, že tato závodnice má na kole zabudovaný malý motorek napájený baterkou v sedle kola a ovládaný tlačítkem v řídítkách. Díky tomuto mechanismu Femke Van Den Driessche mohla v klíčových okamžicích závodů dostat klíčovou výhodu a trhnout se od zbytku pelotonu. Femke Van Den Driessche dostala šestiletý zákaz závodění a pokutu v hodnotě 20 tisíc švýcarských franků.
Sázka zdarma 500 Kč + 444 free spinů do hokejového automatu pro nové hráče s kódem MISTRI500
Ve 14. kole Velké ceny Španělska v roce 2008 pilot Renaultu Nelson Piquet Junior v 17. zatáčce naboural do bariéry. Naštěstí se mu nic nestalo a z nehody odešel po svých, nicméně následně na trať vyjelo safety car a zdrželo závodníky za sebou takovým způsobem, aby Nelson kolega Fernando Alonso získal výraznou výhodu a závod vyhrál. O rok později Nelsonův otec prozradil, že nehodu si objednali výkonný ředitel Renaultu Flavio Briatore a ředitel vývoje Pat Symonds.
Fotbal se nazývá „krásnou“ hrou, jedná se ovšem o sportovní odvětví, které je sportovními podvody a skandály maximálně zamořené. Když odmyslíme pravidelně simulující a válející se fotbalisty na trávnících a různé skandály a machinace s pořadatelstvím, největším nebo spíš nejzajímavějším podvodem se stal kousek fotbalového brankáře Marwina Hitze. Ten po odpískání penalty jeho soupeři běžel na penaltový puntík, kde se otočil jako balerína. Během této „otočky“ poškodil povrch před pokutovým puntíkem, kvůli čemuž exekutor penalty při svém kopu uklouzl a spadl. Marwin Hitz tak svému týmu pomohl k výhře 1:0. V tomto případě stačilo, když se Marwin Hitz omluvil na svém twitterovém účtu.
Luis Armstrong byl asi nejznámějším cyklistickým podvodníkem na světě, když vyšlo najevo, že všech svých 7 titulů Tour de France vyhrál díky nepovolené výměně krve. Stejně zajímavým podvodníkem je ovšem také Vincenzo Nibali, který dal cyklistickému světu zase podvod jménem „lepkavá lahev“. Díky tomuto triku se Nibali nechal „vyvézt“ ve chvíli, kdy přebíral lahev s vodou od svého kolegy v autě. Při předání lahve byl použit speciální hmat, kdy se dlaní zapřel o lahev a prostě se pár sekund vezl (viz video).
Boxerské zápasy jsou obvykle detailně sledované tisíci diváky přímo v místě konání zápasu stejně jako miliony diváků po celém světě. Ani to však někdy nestačí k odhalení některých detailů, tak jako se to stalo v roce 2008 v zápase mezi Antoniem Margaritem a Miguelem Cottem. Antonio Margarito tento zápas vyhrál, o několik měsíců později však bylo odhaleno, že měl obvazy pod rukavicemi napuštěné hmotou, která se při styku s potem zápasníka proměnila v beton. Je tedy div, že Miguel Cotto s ním vydržel zápasit až do 11 kola.
Sportovní svět je doslova zahlcený různými podvody, které mají vést k lepšímu výsledku, nebo naopak k šokující prohře, díky níž by se sportovci „napakovali“. Bohužel, i přestože se každého profesionálního zápasu účastní rozhodčí, těmto podvodům nelze úplně zabránit. Na druhou stranu je třeba říci, že tyto podvody nejsou tak běžné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Většina sportovců se stále snaží vyhrávat čestně. Proto až příště prohrajete svoji sázku, nesvádějte svůj neúspěch na sportovní podvod. I kdyby se o podvod jednalo, vaše výsledky v dlouhodobém horizontu se kvůli jednomu zfalšovanému zápasu nezlepší.
Výše zmiňované sportovní podvody stejně jako mnoho dalších podvodů můžete shlédnout ve videích níže:
Máte názor k zápasu? Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
Zatím bez komentáře
Sázkové kanceláře
Jak na sázení
Rubriky
Top autoři
Poměr výher: 59.7 %
Poměr výher: 59.7 %
Poměr výher: 59.7 %
Top zápasy
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!