Největší sázkové pasti, kterým byste se rozhodně měli vyhnout
1) Sázení na exotické sporty
Sázkaři často rádi sázejí na nějaké exotické sporty – zejména na sázkové příležitosti nabízející vysoké kurzy. Hlavně začátečníci si totiž myslí, že tak snadno a rychle zbohatnou. To je ovšem chyba, jelikož o daném sportu nemají dostatek informací a navíc si neuvědomují, že sázkové kanceláře často kurzy na různé exotické sázkové události podhodnocují. Potenciální výhra tak není v úměře k podstoupenému riziku.
Chytří sázkaři hledají pravý opak – hledají sázky, u kterých podstupují malé riziko za účelem (případného) většího zisku. Jedině tak mohou očekávat, že v dlouhodobém měřítku skončí v plusu. Na exotické sázkové příležitosti tak prakticky vůbec nesázejí. A pokud ano, činí tak po důkladném uvážení a jen v případech, kdy to dává smysl.
2) Spokojenost s prvním kurzem, který vidíte
Mnoho nezkušených sázkařů se soustředí hlavně (nebo pouze) na to, kdo vyhraje daný zápas nebo pokryje handicap. To je samozřejmě důležité, nicméně stejně důležité je to, abyste se ujistili v tom, že na daný tip získáte co nejlepší kurz. Existují sázkové kanceláře, které nabízejí podhodnocené kurzy a vydělávají právě na nezkušených sázkařích.
Možná si říkáte, že rozdíl jedné či dvou desetin v kurz nic neznamená, nicméně to je chyba. V dlouhodobém měřítku se tyto desetiny nasčítají a vytvoří velkou sumu. Když tedy věnujete čas sběru co největšího množství informací a předzápasové analýze, měli byste dohlédnout také na to, aby byla vaše snaha adekvátně odměněna.
3) Slepá důvěra v média
Chytří sázkaři se spoléhají hlavně na svou předzápasovou analýzu a popřípadě ještě zhodnotí informace pramenící z ověřených zdrojů. Nezkušení sázkaři před podáním tiketu často přečtou nějaký článek ve sportovním deníku a berou jej jako dogma. To je hloupost.
Musíte mít na paměti, že redaktoři se na zápas nedívají z pohledu sázkaře a většinou ani nemají (o daném sportu či lize) natolik detailní informace, aby z nich mohli být ziskoví sázkaři.
Při sázení musíte vzít také v potaz to, jak se chová veřejnost. Tento faktor je velice důležitý. Více informací na toto téma naleznete v článku Jak jednání veřejnosti ovlivňuje sázkovou strategii?
4) Bezdůvodné favorizování určitých týmů
Není žádným tajemstvím, že pro sázkaře jsou některé týmy atraktivnější než jiné. Je mnohem jednodušší, být nadšený ze Sparty než třeba z Příbrami. Nezkušení (a tzv. „víkendoví“) sázkaři se nechají ovládnout svým zájmem pro daný tým a budou konkrétní sázce přisuzovat větší míru value, než jakou ve skutečnosti má.
Chytří sázkaři vědí, že čím méně emocí v nich zápas vzbuzuje, tím větší mají šanci na dosažení zisku. Vědí také to, že výsledky se nezakládají na tom, jak zajímavý je daný zápas, ale na tom, kolikrát v dlouhodobém měřítku vyhrajete a kolikrát prohrajete. Chytří sázkaři tak hledají zápasy, na nichž mohou vydělat, nikoliv zápasy, na kterých jim záleží.
5) Slepé sázení na lepší tým
Nezkušení sázkaři si často myslí, že základem je, určit, který tým je lepší. To je daleko od pravdy. Chytří sázkaři totiž vědí, že pointou kurzového sázení je ve skutečnosti to, určit, jaké jsou šance týmů ve vztahu s kurzy, které na ně sázkové kanceláře nabízejí. Snaží se najít value. Je jim jedno, jestli sázejí na lepší tým – vždy totiž chtějí sázet na tým, který jim dá větší šanci na dosažení zisku.
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže