Kolik času byste měli věnovat předzápasovým analýzám?
V tomto článku se zaměříme na problematiku dostatečné analýzy ve smyslu času, který činnostem s ní spojeným věnujeme. Měl by vám pomoci vyvážit čas a vaše zisky.
Vyvažujeme čas analyzování
Hlavním problémem v otázce času analyzování jednotlivých sportovních utkání je dilema, zdali výzkumu věnujeme dostatek času či nikoliv. Sázkaři přitom obvykle řeší, které znalosti jsou důležitější. V tomto směru je rada velmi jednoduchá – vždycky se soustřeďte na to, co vám vydělá nejvíce peněz.
Tak například na fotbalovém Euro byste měli svoji pozornost mnohem spíše zaměřit na celkovou sílu týmů a jejich aktuální formu, než na vzájemnou statistiku jednotlivých států. V dokonalém světě byste se na ní sice zaměřili, jenže my v dokonalém světě nežijeme, takže si mezi jednotlivými možnostmi musíte vybrat tu nejvýnosnější.
Rozhodnutí o tom, které údaje jsou ziskové a které nikoliv, vám ve sportovním sázení může hodně pomoci zvýšit zisky. Někdy se ovšem nerozhodujete jenom o tom, zdali jsou tyto znalosti rentabilní či nikoliv. Docela s přehledem se můžete rozhodovat mezi dvěma ziskovými možnostmi.
Zatímco někteří lidé tráví u sázení veškerý svůj čas, neboť se jedná o jejich hlavního či dokonce jediného koníčka, jiní peníze ze sázení chtějí využít na jiné koníčky, které se sportovním sázením vůbec nesouvisí.
Mezi posedlostí a dostatečným analyzováním může být tenká hranice. Samozřejmě, pokud nepatříte mezi ziskové sportovní sázkaře, musíte buď makat ještě více a nebo si najít nějakou jinou profesi či přivýdělek.
Jestliže analyzování sportovních zápasů a sázkových kurzů trávíte 60 nebo dokonce až 80 hodin týdně a stále prohráváte, měli byste skutečně uvažovat o změně zaměstnání. Nicméně pokud touto kratochvílí trávíte 10 – 20 hodin týdně a zisk se k vám stále nehrne, možná byste měli pracovat o něco víc.
Čas a alternativy výzkumu
Jestliže patříte mezi příležitostné (začínající) sázkaře, kteří sází jenom v malém měřítku, pravděpodobně si nemůžete dovolit obětovat statistikám moc času. Jenže pokud patříte mezi profesionální sportovní sázkaře, kteří ročně prosázejí miliony korun, měli byste zvážit najmutí člověka nebo skupiny lidí, kteří pokročilé statistiky budou dělat za vás.
Najmutí pomocníka vám může pomoci z ekonomického i časového hlediska. Na následujících řádcích najdete příklad, proč by se vám to mohlo vyplatit.
Pokud za rok prosázíte 100 000 000 korun a najatý pomocník vám díky přesným statistikám pomůže zvýšit úspěšnost o 2%, vyděláte tím ročně o 1 000 000 navíc. I kdybyste mu platili královských 500 tisíc ročně (cca 40 tisíc měsíčně), polepšíte si o 500 tisíc korun.
Představte si, kolik byste mohli sledovat věcí, kdybyste do svého průzkumu přidali 40 hodin týdně. Dokonce i kdybyste najali někoho, kdo by vám pomohl se statistikami na 20 hodin týdně, mohli byste tím výrazně zvýšit svůj zisk. Nejlepší zpráva přitom je, že se nemusíte vzdát žádné kontroly – pomocníkovi můžete přesně určit, co bude sledovat a jaké statistiky dělat.
Další alternativou jsou různé statistiky online – stačí si zakoupit systém, který bude automaticky sbírat všechna vámi zadaná data. Problémem je, že některé věci počítače nezvládnou správně vyhodnotit – i s tím si ovšem můžete docela dobře poradit (kupříkladu se nechat upozornit v případě nějaké větší odchylky ve sbíraných datech).
Zajímavým způsobem šetření času jsou různé sázkové syndikáty. Patříte-li mezi odborníka na fotbal, můžete se spojit s odborníkem na tenis a vyměňovat svoje tipy. Díky tomu ušetříte čas a budete se moci specializovat.
Závěrečné shrnutí
Dokud sázením nevyděláváte tolik, kolik byste si představovali, předzápasovým analýzám nevěnujete dostatek času. Většina sázkařů se k tomu nikdy nedopracuje…
Vždycky jsme se pečlivě snažil najít výhodu nad sázkovou kanceláří. Poté, co zjistíte, že můžete vyvinout systémy a strategie a sázkovku tak porazit, bitva mezi prací (výzkumem) a životem mimo sportovní sázení (ziskem) bude přítomná neustále. Jen vy můžete rozhodnout o tom, kolik každému z nich budete věnovat času.
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže