Sázení na tenis – Jak vsázet na tenis?
Proč sázet na tenis?
Jak už jsme si uvedli, tenis je na vsázení jako dělaný. I když se vsázením teprve začínáte, zrovna v tenise máte obrovskou šanci vyšvihnout se velmi rychle na úplný vrchol. Je příslušný hráč lepší na antuce, trávě nebo umělém povrchu? Je daný hráč dobrý v odvracení rychlých podání? Prostudujte si formu hráčů a jejich statistiky – nezabere vám to moc času a navíc se brzy dočkáte výsledků.
Ještě mnohem lepší je, že u tohoto sportu naleznete vždy spoustu sázkových příležitostí. Stát se úspěšným tipstérem tenisu tedy neznamená, že můžete vydělávat jen o víkendech po 8 nebo 9 měsíců v roce, znamená to, že můžete vydělávat téměř každičký den bez větší přestávky. Obětovat čas a vklouznout do tohoto překrásného sportu tedy rozhodně stojí za to.
Tenisová sezóna začíná prvním Grand Slamem v únoru, pokračuje Australian Open, French Open, Wimbledonem a US Open. Pro zkušeného tenisového tipstéra je toto období ekvivalentem žní. Sázkařské burzy jsou totiž zaplavené amatérskými nabídkami svátečních sázkařů, kteří nevsázejí na znalosti, ale podle sympatií k daným hráčům. Záplava jejich peněz může být krmivem pro zkušenější jedince.
Spoustu tenisových sázkových analýz můžete najít i na našem portálu zde. Nebo o nich diskutovat na diskuzním fóru zde.
Sázení na tenis – jak na to?
Jednou z nejskvělejších věcí při vsázení na tenis je fakt, že existují pouze dva možné výsledky zápasu – výhra a prohra. Nenarazíte tu na žádnou remízu, která by vám v cestě za výhrou překážela. Tenis je boj jeden na jednoho a jako takový klade ještě větší důraz na duševní pohodu, vyrovnanost a psychickou odolnost jedince. I když pro to často není žádný pádný důvod, mnoho hráčů má proti vybraným soupeřům psychický blok a to i v případě, že jde o papírově slabší soupeře, kteří se v žebříčku nacházejí na nižších příčkách. Studujte proto vzájemné zápasy těchto hráčů, možná se dočkáte překvapivého zjištění!
Nenechte se ošálit, dívejte se na fakta
Všichni z nás potřebujeme své analýzy něčím podložit. Tenisté jsou však uznávanými odborníky v přesvědčování sebe sama. Co tím chci říct? Nikdy nečekejte, že tenista na veřejnosti připustí, že se cítí mizerně, že vážně není ve formě, nebo že se nachladil či zranil. Takové věci se stávají pouze výjimečně. Raději si tedy slov samotných tenistů moc nevšímejte a zaměřte se na sledování předzápasů, tréninků atd. Během chvíle se jistě naučíte vyčíst známky zranění a nepohody sami a o dost přesněji, než samotní hráči.
Používejte všechny dostupné zdroje
S příchodem internetu se situace pro tipéry stala mnohem jednodušší. Získejte všechny dostupné informace, podívejte se na statistiky, zranění, prostě všechno, co je pro vaši analýzu potřebné, nebo co vaše hlava dokáže zpracovat. A nezapomeňte ani na porovnávání výšky kurzů, u různých sázkových kanceláří se mohou podstatně lišit! Při zjišťování informací by vám nemělo uniknout hlavně toto:
Seznámení s hráči
Znát hráče je při sázení na tenis velmi důležité. Nicméně nestačí, když budete vědět o prvních 10-20 profesionálních hráčích. Top hráči jsou velmi dobře známi a proto mívají pravidelně nízké sázkové kurzy. Abyste byli úspěšní, měli byste se soustředit spíše na zbytek hracího pole – méně známé hráče, na které se v sázkovkách nebere takový zřetel a proto jsou na ně často vypisovány vyšší kurzy.
Povrch
Momentálně jsou v tenisu k vidění čtyři různé povrchy – tvrdý, antuka, tráva a koberec. Někteří hráči jsou dobří pouze na jednom jediném druhu povrchu a na ostatních často selhávají. Oproti tomu se najde i pár hráčů, kteří jsou mnohem všestrannější a dokáží zahrát dobrou hru téměř všude. Každý hráč má však silné a slabé stránky, mezi něž patří právě i hra na rozdílných druzích povrchu. Než si proto příště vsadíte, měli byste věnovat pozornost úspěšnosti hráče na daném povrchu a nespoléhat se na souhrnné statistiky.
Statistiky hráčů
V tenise jsou hráči řazeni vždy podle výkonů v jednom kalendářním roce. Vědět o jeho postavení v žebříčku, o jeho posledních hrách (vítěz/poražený) je životně důležité.
Forma
Tak tento bod je určitě jasný. Měli byste vědět, jak hráč v poslední době vystupuje, zdali se mu daří nebo hodně prohrává a také jeho duševní stav, který je s těmito věcmi hodně propojený. Nedávná prohra, nebo naopak vítězství prostě můžou mít dalekosáhlé důsledky.
Zranění/Únava
I zranění a únava samozřejmě mohou podstatně ovlivnit výsledek tenisového utkání. Při turnajích je například dost důležité, zdali hráč nastupuje do finále s jedním odpočinkovým dnem, nebo pouze s jedním odpočinkovým večerem. A podstatné jsou také různé návraty do hry po dlouhodobém zranění.
Nikdy nevsázejte z nudy, když jste zoufalí a nebo opilí
To by mělo fungovat i bez toho, aniž bych se o tom tady zmiňoval, praxe je však úplně jiná. Každý si určitě vzpomene, že mu ujela ruka a toto pravidlo porušil. Nenechte se v těchto situacích zlákat k sázení. Sázení by pro vás neměl být prostředek k utišení bolesti, ani k zahánění nudy. I když je to opravdu vzrušující záležitost, především by vám měla vydělávat. Ve výše popsaných stavech však budete mít dosti zkreslený úsudek, který velmi často bude mít za následek špatnou volbu.
Jak tedy vidíte, sázení na tenis není rozhodně tak složité, jako například sázení na fotbal. Spousta profesionálních sázkařů o něm prohlašuje, že je to jejich udržovací sport, tedy takový, kterým vydělávají pravidelně. Pokud jste začínajícími sázkaři, tenis by pro vás mohla být dobrá příležitost, jak v této vzrušující činnosti dosáhnout rychlých výsledků.
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže