Jak se stát chytřejším sázkařem
Dá se očekávat, že i nejhorší hráč NBA bude mnohem lepší než nějaký chlápek, který hraje jedenkrát týdně městskou ligu. Hráč NBA trénuje a hraje každý den. Navíc se mu dostává rad od kouče a má k dispozici řadu dalších zdrojů. Chlápek z městské ligy si zajde zahrát jednou týdně a potom jde s kamarády na pivo.
Ten samý princip se dá aplikovat na sportovní sázení. Chytřejší sázkař je chytřejším, protože stráví dny a noci studováním her, analyzováním různých situací a hledáním způsobů, jak dosáhnout zisku. Obyčejní sázkaři se prostě v rychlosti podívají na nějaký přehled statistik, možná si přečtou nějaký článek a následně si vsadí na tým, který je jim sympatičtější. Jak vidíte, není to o vnitřních informacích, ale o oddanosti.
Chytří sázkaři sázení věnují více času, takže dokážou lépe porozumět tomu, na čem opravdu záleží a tím pádem zjistí, jak dosáhnout zisku. Také vědí, co by neměli dělat. Níže naleznete tři věci, které chytří sázkaři vědí (a obyčejní sázkaři nikoliv):
1) Na konečném skóre skoro nikdy nezáleží
Opravdu nezáleží na tom, jaké bylo konečné skóre zápasu. Chytří sázkaři se starají spíš o to, proč skóre bylo takové, jaké bylo. Vyhrál vítěz proto, že hře dominoval? Zapříčinila prohru střelecká impotence útočníků nebo špatná hra obrany? Má tým podobné problémy už delší dobu? Mělo na výsledek dopad nějaké klíčové zranění? Hrál tým na hranici svých možností nebo podal nesoustředěný výkon?
Chytří sázkaři budou těmto faktorům (i těm detailnějším) věnovat velkou pozornost. Obyčejný sázkař se podívá na statistiky a uvidí, že fotbalový tým své poslední dva zápasy vyhrál o 3 branky… a bude očekávat, že to samé se stane i v zápase příštím – bez toho, aby se pokusil odhalit pravou příčinu výsledku. Takový přístup k dlouhodobému zisku nevede.
2) Je to všechno o value
Obyčejní sázkaři se zajímají o to, kdo podle nich asi vyhraje daný zápas. Činí rozhodnutí založená na tom, který z týmů je lepší. Chytré sázkaře to ale skoro vůbec nezajímá. Zajímá je to, jak je nastavený handicap, jaký mají na zápas názor a hlavně – jestli jsou nabízené kurzy nadhodnocené. V takovém případě totiž mohou sázet s value.
Pokud můžete koupit zlatou minci za $500 a víte, že její hodnota je přesně $500, prakticky nemáte důvod ji kupovat (pokud se vám nelíbí). Kdybyste ale mohli tuto minci koupit za $400, byli byste blázni, kdybyste této příležitosti nevyužili. V takovém případě totiž získáváte value – cena, kterou zaplatíte, je nižší, než částka, kterou za svou investici dle svého rozumného odhadu dostanete. V dlouhodobém měřítku byste opětovným nákupem a prodejem těchto mincí 100% vydělali peníze. To je value.
Chytří sázkaři milují value. Pokud chytrý sázkař uvidí u sázkové kanceláře vypsaný zápas týmů A a B, přičemž na oba týmy je vypsán kurz 2,00 – ale náš sázkař si myslí, že tým A má 60% šanci na výhru – rozhodně si vsadí, protože tak v dlouhodobém měřítku vydělá peníze.
Value se dá získat i skrze různé bonusy sázkových kanceláří. Například sázkovka Sportingbet nabízí sázku bez rizika ve výši až 3 000 Kč!
3) Není výhodné se emocionálně vázat
Obyčejní sázkaři často mají nějaký oblíbený tým, ligu nebo sport, takže se rozhodnou sázet jen na svůj zvolený okruh. Pokud si ale nemohou být jistí tím, že právě tento tým / liga / sport mohou nabídnout nejlepší možné sázkové příležitosti, jedná se o chybu.
Chybu, které se chytří sázkaři vyhýbají. Nějaká jiná liga či sport mohou dlouhodobě nabízet mnohem výhodnější sázkové příležitosti. Neříkáme, že máte sázet na neznámé ligy či sporty. Říkáme, že se často vyplatí rozšířit své obzory. Pokud vaše současná situace nenahrává vaším cílům a dovednostem, je čas na změnu.
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže