Jak sázet na tým, který utrpěl šokující porážku
Dalším problémem je, že sázkaři často nevědí, co porážka daného týmu skutečně znamená a jak by měli dál postupovat (chtějí-li sázet i na příští zápas daného týmu). Právě proto jsme pro vás vytvořili seznam šesti hlavních faktorů, které musíte v takové situaci zvážit:
1) Proč prohráli?
Nejdůležitější otázka, na kterou se musí sázkař zeptat. Musíte se vrátit zpátky v čase a zjistit, co se stalo + jak moc je pravděpodobné, že se to stane znovu. Hlavně musíte zjistit, jestli favorit prohrál proto, že jeho soupeř byl schopný využít nějakou slabinu nebo hrál stylem, proti kterému se favorizovanému týmu nedaří.
Také musíte zvážit, jestli za prohru nemůže to, že favorizovaný tým svého soupeře podcenil či neměl dostatek motivace. Na vině samozřejmě může být také jen smůla. Pokud ovšem favorit prohrál kvůli nějaké slabině – kterou soupeř využil – jeho příští soupeř se z toho poučí a bude se snažit o to samé. Lepší je tedy scénář, kdy za prohru může nedostatek motivace a soustředěnosti. V takovém případě totiž tato „facka“ v podobně prohry proti outsiderovi tým vyburcuje a všichni hráči začnou pracovat na 110 %.
2) Jsou zdraví?
Každý zkušený sázkař ví, že v rychlém a intenzivním turnaji dokáže výkony týmu nejvíce podkopat špatné zdraví hráčů. Pokud tedy favorizovaný tým prohrál, měli byste se podívat na zdravotní stav jednotlivých hráčů. Pokud se zranili klíčoví hráči, je to špatné. Také je možné to, že hráči nejsou přímo zranění, ale že mají nějaké drobné „bolístky,“ které jim neumožňují pracovat naplno.
3) Jak reagují média?
Na velkých fotbalových turnajích jsou média doslova všude a to, co vypustí do světa, má velký dopad na to, jak následně jedná sázkařská veřejnost. Pokud tým prohraje a média jej v očích veřejnosti potopí, mohou vzniknout sázkové příležitosti se skvělou value (jestliže si myslíte, že tým jen zaškobrtl a vrátí se na vítěznou vlnu).
A naopak, pokud média nad prohrou daného týmu jen mávnou rukou, ale vy si myslíte, že krize daného týmu je mnohem hlubší, než jak to navenek vypadá, můžete najít slušnou value v sázení proti danému týmu.
4) Jaký dopad má porážka na jejich šance?
Mezinárodní fotbalové turnaje týmům nedávají prostor pro chyby. Někdy – i když ne úplně vždy – může být i jediná prohra extrémně špatná nebo až dokonce fatální. Pokud daný tým prohraje v základní skupině a hrozí mu tak, že nepostoupí do vyřazovacích soubojů, mohou hráči buď nalézt extra porci motivace, nebo naopak začnou panikařit. Obojí může mít výrazný vliv na jejich výkon v příštím zápase.
Pokud však prohraný zápas díky systému turnaje prakticky nic neznamená, neměli byste tomuto bodu věnovat přehnanou pozornost.
5) S kým hrají příště?
Musíte mít na vědomí, že příští soupeř daného týmu hraje velkou roli. Je soupeř podobný týmu, proti kterému náš favorit pohořel? Jedná se o tým, který je rivalem daného týmu? Nebo se jedná o tým, s kterým daný tým hrál v historii jen párkrát? Bude původní favorizovaný tým favoritem i v tomto zápase? Čím více pochopíte o příštím soupeři daného týmu, tím lepší budete činit sázková rozhodnutí.
6) Jak se s nepřízní osudu vyrovnali v minulosti?
Sportovní sázkaři vědí, že postupem času nevyhnutelně narazí na špatnou sérii. O jejich úspěchu či neúspěchu rozhodne to, jak se s danou situací vyrovnají.
Podobně to je i u fotbalových týmů. Některé týmy zůstanou i navzdory porážce psychicky silné a získají ještě extra dávku motivace, nicméně některé týmy o sobě naopak začnou pochybovat a „spadne na ně deka.“
Chcete-li zjistit, jaká je mentalita daného týmu, neexistuje nic jednoduššího, než nahlédnout do historických záznamů. Zde naleznete všechny potřebné údaje. Dávejte si ale pozor na to, abyste nebrali v potaz až příliš staré záznamy.
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže