Jak sázet na asijské fotbalové ligy?
J-League – na co sázet?
J-League přináší velmi otevřené konkurenční prostředí. Titul zde může vyhrát prakticky kterýkoliv z účastníků, o čemž svědčí i posledních deset let v nich zvítězilo hned 6 různých týmů. Výherní série zde nebývají dlouhé. Šest úspěšných zápasů v řadě zaznamenal pouze tým Kashima Antlers, čtyři vítězné zápasy v řadě potom Yokohama F Marinos a všichni ostatní dosahují maximálně dvou po sobě jdoucích vítězství.
Pokud jde o nejznámější střelce gólů, v Japonsku již dávno nepůsobí přední světoví útočníci. Pořadí nejlepších střelců tedy obvykle vedou domácí forvardi. Dvoustupňový systém může znamenat hojně kolísající výkony, takže dlouhodobou formu lze jen těžko posoudit. První etapu vyhrál tým Urawa, přičemž není pod žádným tlakem pramenícím z toho, že by musel vyhrát i druhou. Aktuálně se tedy nachází v první polovině tabulky a spokojeně čeká na play-off.
Celkem over/under
J-League je známá tím, že jsou v ní k vidění spousty gólů. V této lize šlo vždycky spíše o útok, nežli o obranu. Historicky je J-League dokonce v průměru o tři góly na zápas před jakoukoliv známou světovou ligou, což je opravdu hodně. Tento trend však v posledních letech trochu klesl. V roce 2014 to bylo už jenom o 2,529 gólů na zápas více, v roce 2015 potom 2,66.
Ve druhé fázi má potom 13 z 18 týmů v průměru o 2,5 gólů na zápas více nežli jakákoliv světová liga. Do tohoto „výběru“ se nevešly pouze týmy Kashiwa, Shonan, Tokio, Jamagata a Kofu.
Evropský bratranec
K-League – na co sázet?
Na malé množství gólů. Mnoho týmů z K-League hraje velmi dobře dozadu a čeká na příležitosti k rychlým protiútokům. Zápasy v této lize tak obvykle nenabídnou příliš mnoho gólů. Po 29 odehraných zápasech pouze tři z 12 týmů vstřelili více než 40 gólů, čtyři z nich pak vstřelily méně jak jeden gól v zápase. Naopak pouze tři týmy inkasovaly více než 40 gólů.
Celkem over/under
V průměru 2,39 gólů na zápas. Jen čtyři týmy mají over/under převyšující 2,5. Jedná se o Jeju United (3,07), který je následován týmem Daejeonu, Suwonu a Jeonbuku. Na opačném konci této tabulky pak sedí týmy Gwangju a Incheon United, kteří mají oba pod 2,00.
Evropský bratranec
Možná pomalejší verze anglické Premier League. Týmy mají zálibu v protiútocích a hrají fyzicky náročný fotbal. V K-League jsou opravdu hodně siloví a technicky dobře vybavení hráči.
Chinese Super League – na co sázet?
Kvůli dlouhým vzdálenostem, které týmy kvůli zápasům musejí překonávat, a nedostatku fanoušků a derby hraje v Čínské fotbalové lize velkou roli výhoda domácího hřiště. Některé týmy však do tohoto mustru moc nezapadají. Celkem 41% zápasů skončilo výhrou domácích, 27% pak vyhrály týmy hostů. Větší a bohatší týmy zde získávají stále více zahraničních posil a to především co se týče útočících hráčů. Tři vedoucí týmy v průměru vstřelí více jak 2 góly na zápas.
Celkem over/under
V této sezóně je průměrný počet gólů na zápas 2,84. Pouze čtyři týmy – Henan, Peking, Shijiazhaung a Hangzhou – přitom spadli až po průměr 2,5 gólů na zápas. Týmy Seven-Shandong, Shanghai SIPG, Guangzhou, Shanghai Shenzin, Chongqing, Jiangsu a Changchun dosáhli průměru 3 a více gólů na zápas.
Evropský bratranec
Těžko říct, ale ze tří největších východoasijských lig je Chinese Super League jedinou ligou s tradičním formátem evropských lig: jakmile každý tým odehraje zápas se všemi ostatními týmy a to jak na domácím, tak i na jejich hřišti, sečtou se všechny body a kdo skončí v tabulce jako první, stane se mistrem. Poslední tři týmy potom sestoupí do nižší ligy.
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže