Jak často v Premier League padají góly v nastavení?
Finální minuty zápasu jsou napínavé pro fanoušky, trenéry i sázkaře. Znalost statistik ohledně střílení branek v nastavení vám může výrazně dopomoci k zisku.
Kalkulace délky nastavení
Vezmeme-li v potaz, že průměrně se nastavují 3 minuty, je jasné, že sázkaři nastavení nesmí ignorovat. Jedná se o časový úsek, během kterého se toho může ještě hodně odehrát. To platí dvojnásob v případě sázení live. Měli byste tedy být schopní vypočítat si sami pro sebe délku nastavení ještě předtím, než ji oznámí rozhodčí.
Obecně se má za to, že rozhodčí přidávají 30 sekund za každou branku, střídání a nějaký čas navíc také za případná zranění a udělování karet. Bohužel ale FIFA nemá nějakou univerzální tabulku, kterou by se rozhodčí museli řídit – vše závisí pouze na nich.
Z tohoto důvodu byste měli věnovat pozornost i tomu, kdo daný zápas píská. Najděte si daného rozhodčího a vyhledejte si statistiky z jeho zápasů. Najdete mnoho hodnotných informací – včetně toho, kolik daný rozhodčí průměrně nastavuje minut.
V nastavení exceluje Reading
Z tabulky se (poměrně překvapivě) dovídáme, že Reading vstřelil v nastavení více branek než jakýkoliv jiný tým Premier League (než sestoupil do druhé ligy). Reading v nastavení vstřelil celých 13,1 % svých branek, přičemž druhý tým v pořadí – Stoke – jich v nastavení vstřelil „pouze“ 9,8 %.
Nejhůře si v této „disciplíně“ vedl tým Queens Park Rangers (než sestoupil). Tento tým v nastavení dal jen 2,9 % svých branek. Na předposledním místě se pak nachází Aston Villa s 3,2 % (za 20 ročníků).
MU má více nastaveného času, když prohrává
Při sázení na Premier League byste měli v potaz brát také to, zda týmy dostávají více nastaveného času, když prohrávají či vyhrávají.
Nedávná studie Duncana Alexandera se zaměřila právě na tento fenomén. Zajímavé bylo například to, že v ročníku 2011/2012 se ve druhé polovině zápasů MU nastavovalo skoro nejméně času (jen u jednoho týmu bývalo nastavení průměrně ještě kratší).
Zásadním zjištěním ale bylo to, že v zápasech, v nichž MU prohrává (nebo je nerozhodný stav), se průměrně nastavovalo více minut, než v zápasech, kdy MU vedl.
Byla sesbírána a zanalyzována data z posledních čtyř ročníku pro Manchester United, Manchester City, Chelsea, Arsenal, Tottenham a Liverpool.
Výsledky ukázaly, že když United prohrávali, průměrně se nastavovaly 4 minuty a 37 sekund. Když ale United vyhrávali, průměrně se nastavovaly jen 3 minuty a 18 sekund. Jedná se tedy o rozdíl 1 minuty a 19 sekund. Podobně tomu bylo i u ostatních zmíněných týmů (kromě Chelsea).
Důvodů může být mnoho – rozhodčí mohou trochu času navíc přidávat podvědomě, jelikož silné týmy se v případě, že prohrávají, nadechnou k mohutnému závěrečnému tlaku a rozhodčí si jednoduše nedovolí zápas ukončit v momentě, kdy do pokutového území jednoho týmu létá jeden centr za druhým. V situacích, kdy silné týmy vyhrávají, se naopak nastavuje méně – důvodem je převážně to, že silné týmy dokáží podržet míč a „efektivně mrhat časem.“
Z výše uvedených informací vyplývá, že při sázení na Premier League byste si měli proklepnout nejen týmy, ale i rozhodčí.
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže