Důvody, proč sázet na tento ročník basketbalové Euroligy
Vzrušující formát
Euroliga je akcí nabitý, vzrušující basketbalový turnaj, v jehož rámci se utkávají nejlepší evropské týmy. O této soutěži tak můžeme přemýšlet jako o basketbalové kopii fotbalové Ligy mistrů.
Euroliga je tvořena 24 mužstvy, která jsou rozdělena do čtyř skupin po šesti. 22 týmů získá místo automaticky na základě licenčního systému (jedná se o kombinaci výkonů v domácí lize, výdělků z televizních práv a návštěvnosti na domácích zápasech). Zbylá 2 místa jsou obsazena skrze kvalifikaci.
Do hlavní fáze soutěže se dostane 16 týmů – čtyři z každé skupiny. Těchto 16 týmů je následně rozděleno do dvou osmičlenných skupin (z každé dál postoupí čtyři nejlepší týmy).
Nejlepších 8 týmů pak soutěží ve finálovém turnaji Final Hour (tento rok se Final Hour bude konat v Miláně). V rámci Final Hour se během 3 dnů odehrají semifinále a zápas o vítěze Euroligy.
Minulí a budoucí hráči NBA
Euroliga se postupně stává stupínkem k NBA. Nicméně hráči proudí i opačným směrem, jelikož úroveň Euroligy se poslední dobou opravdu hodně zvedá. Pokud máte dobrou znalost NBA, mohou se vám některé informace hodit při sázení na Euroligu a naopak.
To ale samozřejmě neplatí jen pro hráče. Mezi NBA a Euroligu přeskakuje také celá řada koučů. Například CSKA Moskva nyní vede Ettore Messina, který byl předtím součástí týmu LA Lakers.
Sledování Euroligy (a sázení na ni) je tedy skvělým způsobem, jak získat náhled do budoucnosti NBA a získat tak někdy v budoucnu výhodu.
Silné týmy s historií nemají záruku úspěchu
V průběhu historie sice najdeme několik týmů, které v soutěži dosahovaly pravidelných úspěchů, nicméně ani tyto týmy nemají poslední dobou nic jistého. Například vítěz posledních dvou ročníku Euroligy – Olympiakos Pireus má ve většině sázkovek kurz okolo 8,00.
Euroliga se hraje paralelně s domácími soutěžemi, což na týmy vytváří výrazný tlak, který neodvratitelně vede k výkyvům ve formě.
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže