Jak kvalita trávníku promlouvá do sázení na fotbal
Trávník nejvíce trpí v zimě
Tráva je samozřejmě nejvíce namáhaná přes zimu, kdy jsou v Evropě mnohdy mínusové teploty, které zeleni nesvědčí. Pokud se podzim rychle chýlí ke konci a blíží se zima, padá první sníh a následně přicházejí oblevy, nenechte nic náhodě a sledujte kvalitu hrací plochy. Úhledný pažit, na kterém se běžně hraje líbivý fotbal se za těchto podmínek mění k nepoznání. Zimní pauza většinou v evropských soutěžích nebývá tak velká, jako ta letní a trávník se herní vytížeností mění na vydupanou bahnitou plochu. Z těchto důvodů dbejte na informace o stavu hrací plochy především v zimě a začátkem jara.
Bahno fotbalovosti nepřidá
Existuje tedy celkem jednoduchý předpoklad – je hřiště ve špatném stavu? Hezký fotbal plný střel a gólů spíše nečekejte. To samozřejmě neznamená, že zápas automaticky skončí 0:0, pokud je však v kurzové nabídce na utkání se špatným trávníkem dobrý kurz na tzv. under (padne málo gólů), rozhodně nad tím zauvažujte. Svižná hra se na blátě mění v utahanou a standartní situace mají větší cenu než obvykle. Hráčům se logicky nechce do vyhrocených soubojů a skluzů a když už se na zem dostanou, rychle se zvedají, nikdo totiž nechce hrát zbytek zápasu v promočených a zablácených dresech. Na první pohled jsou to možná malichernosti, ale i to se může během utkání projevit. Ten, kdo byl na první pohled favorit, pak může za takových podmínek o plný bodový zisk přijít, a právě s tím musíte počítat!
Jak a kde získávat cenné informace o hřišti
Žijeme v době internetu, pokud tedy nejste přímo na stadionu, využívejte sociální sítě klubů i jednotlivých hráčů, zejména gólmani si na nekvalitní povrch rádi postěžují. Pokud se fotbal právě začíná vysílat jistě se o kvalitě trávy zmíní i moderátoři a určitě poznáte z živého přenosu sami, že hrací plocha není úplně v nejlepší kvalitě. Tento problém se pak táhne několik týdnů a často ho vyřeší až lepší počasí.
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže