5 sázkařských milionářů, od kterých se máte hodně co naučit
Bill Benter
Bill Benter vydělal drtivou většinu svého majetku sázení na koňské dostihy. Jeho příběh je však mnohem zajímavější.
Ve svých 22 letech Benter přišel na to, že má dost vysoké školy. Náhle změnil svůj život a přestěhoval se do Las Vegas. Krátce po příjezdu Billa (nadaného matematika) oslovil Alan Woods. Alan Woods vedl tým zabývající se počítáním karet a v mladém Billovi vycítil skvělou posilu pro tým.
Woods a Benter navázali velmi lukrativní partnerství. Na začátku 80. let se však jejich podnik zhroutil jako domeček z karet. Woodsův tým se totiž dostal na seznam zakázaných hráčů téměř všech kasin v Las Vegas a musel se rozejít. Jakkoliv to pro zúčastněné byla velká rána, pro Billa Bentera to bylo to nejlepší, co se mohlo stát.
Bill přešel z kasina na koňské závody. Možná právě to, co potřeboval, bylo trochu čistého vzduchu, který mu při posedávání v zakouřených kasinech chyběl. Ať tak nebo tak, Bill s Woodsem našli příležitost na hongkongském dostihovém trhu.
Dvojice strávila téměř rok studiem pokročilých statistik a zjišťováním veškerých dostihových záležitostí. Pak sbalili kufry a vydali se do Hongkongu. Pro Billa byl tento krok neuvěřitelně výnosný.
Po téměř 40 letech se Benter věnuje spíše filantropické práci nežli dostihům. Říká se, že jednou Benter vyhrál sázku v hodnotě přes 15 milionů dolarů. To je samo o sobě dost působivé, ale příběh tím nekončí. Dříve to chodilo tak, že všechny nevyzvednuté výhry na dostizích byly věnovány na charitu. Benter zmiňovaný tiket nikdy nevybral a hotovost nechal lidem, kteří to potřebovali víc.
James Holzhauer
Jméno Jamese Holzauera vám možná něco říká. Tento muž totiž v roce 2019 stanovil rekord vědomostní soutěže Jeopardy!, ve které vyhrál 32 po sobě jdoucích her. Během té doby si přišel na 2 miliony dolarů.
Holzhauer sází především live, když identifikuje chyby sázkové kanceláře a využívá je k zisku. Ve své profesní kariéře Holzhauer spojuje své dvě posedlosti – lásku ke sportu a k matematice. Jedná se o relativně mladého sázkaře, což znamená, že na scéně nejspíše bude působit další desítky let. Díky tomu by se mohl stát opravdovou legendou.
I když je těžké přesně odhadnout, kolik Holzhauer na sportovních sázkách vydělal, jeho výdělek ze zmiňované soutěže potvrdil jeho místo mezi milionáři. Všimněte si, že většina sázkařů z tohoto seznamu během života změnila svou specializaci.
Matthew Benham
Když přemýšlíte nad „Moneyball“ pravděpodobně vám na mysli vyvstanou Oakland Athletics, Bill Beane nebo dokonce Brad Pitt. Moneyball ve světě sázek ovšem vede k Matthewovi Benhamovi. Benham se nerad srovnává s hollywoodským hitem, ale podobnosti bychom tam určitě našli.
Benham vlastní Brentford FC z EFL Championship a je pevným zastáncem pokročilých statistik a metrik. Benham svůj profesionální život nezačal jako profesionální sázkař. Vystudoval Oxfordskou univerzitu a získal titul z fyziky. Pak začal pracovat ve finančnictví.
Jak se vystudovaný fyzik dostane od bankéře k milionovým ziskům ze sportovního sázení? Začalo to tím, že Benham kývl na práci pro nechvalně proslulého Tonyho Blooma. Na začátku dělal tradera pro jeho firmu Blooms Premier Bet. Pak se ovšem jejich rozhádali a Benham odešel a založil SmartOdds.
SmartOdds se stal obrovským úspěchem, roční zisky činí přes 15 milionů dolarů. Díky tomuto úspěchu Benham mohl koupit Matchbook. Matchbook nejspíše znáte, jedná se o burzu sázek.
Na sázení však Benham vydělal odhadem dvakrát více, než na svých mimosázkových aktivitách. Mezi legendy sázkového světa tedy určitě patří.
Tony „The Lizard“ Bloom
Tony Bloom je dobře znám hlavně ve Velké Británii. Jeho společnost Starlizard je jedním z nejvýnosnějších podniků sportovního sázení na světě. Odhaduje se, že průměrný roční příjem této společnosti činí 125 milionů dolarů.
Bloom začal svůj profesní život psát mimo sázkovou kancelář. Věnoval se pokeru, na kterém vyhrál miliony dolarů. Až poté se zaměřil na sportovní sázky. Bloomuv úspěch se Starlizard je hodně vázán na motivaci zaměstnanců – ti nejlepší si na odměnách mohou vydělat třeba i 500 tisíc dolarů.
Billy Walters
Billy Walters je nejznámějším jménem sportovního sázení ve Spojených státech. Nejraději sázel na dálku, online či přes telefon, protože mu to dávalo možnost sázet bez emocí. Na sázení vydělal ohromné bohatství, za které si pak koupil tolik kasin, že je běžný člověk za svůj život ani nedokáže všechny navštívit. Bohužel má za sebou také pár soudních tahanic.
Na jeho pádu se podílel bývalý golfista Phil Mickelson. Říká se, že Mickelson Waltersovi kvůli své slabosti v hazardních hrách hodně dlužil. Aby tento dluh mohl splatit, Walters mu poskytl zasvěcené informace týkající se akcií společnosti, ve které byl Walters akcionářem. A to je federální zločin. Walters dostal několik let natvrdo a nedávno byl propuštěn. Zbytek trestu vykonává v domácím prostředí.
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže