Nejtvrdší fotbalová jádra fanoušků v Evropě
4. Wisla Krakow
Polsko je ve světě hooligans pojem. Největší slávu si u našich slovanských sousedů vydobila Wisa Krakow. Do paměti se doslova a do písmene vryli například hozeným nožem na Dina Baggia z Parmy v roce 1999, který ho zasáhl do hlavy. Dále se poté ,zviditelněli‘ zejména sedmi roční “Holy War”, která zapříčinila nespočet výtržností v polských ulicích a vyeskalovala v roce 2006, kdy během jedné pouliční bitky zemřelo šest lidí.
3. AS Roma
Matka měst v tomto ohledu nejde moc příkladem. Tifosi místního AS patří k těm nejobávanějším na celém světě. Mezi jejich nejoblíbenější soupeře patří anglické týmy, nejlépe s nožem po ruce. V roce 2001, během skpinové fáze Ligy mistrů, byli hned dvakrát pobodáni příznivci Liverpoolu. V roce 2006 byl stejným způsobem napaden fanoušek Middlesborough a o rok později, doplatila na zákoutí římské metropole pětice příznivců Manchestru United. Naštěstí se tyto veškeré konflikty obešly bez smrtelného zranění. Aby toho nebylo málo, je zde městský rival Lazio. Dle slov obyvatelů Říma, město samotné trpí každoroční násilné výjevy tifosi obou klubů. Z kapes daňových poladníků tak pravidelně chodí velká finanční injekce do oprav poničeného města.
2. Millwall F.C.
Zástupce země fotbalovým výtžnostem zaslíbená má sídlo v londýnské čtvrti Bermondsey. Millwall kdysi válelo v Premier League. Dnes si musí vystačit pouze s League One(3. nejvšší liga). Ačkoli nesdílí se svým největším rivalem, West Hamem ani soutěž, rowdies obou celků toho stihli napáchat víc než dost. Za všechno mluví incident z roku 2009. Během 2. kola ligového poháru probíhaly před i po dobu zápasu velké nepokoje, které vyůstili jednadvaceti zraněnými(jedno velmi těžké). Millwall nakonec v utkání podlehlo West Hamu 3:1. Anglie i díky tomuto nezvládnutému zápasu, nejspíše přišla o pořadatelství MS 2018, které tak připadlo do ruského klína. Objevily se totiž spekulace, které poukazovaly na vzestup organizovaných skupin rowdies, z 70. A 80. let minulého století. Proto v tomto výběru nenajdete klub z Premier League. Vláda totiž jako reakci na řádění anglických fanoušků v minulém století, zpřísnila podmínky umožňující vstup na stadiony. Na ostatní soutěže se to už tak striktně nevztahuje.
1. Fenerbahce S.K.
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže