4 nástrahy, kterých byste se při sázení na tenis měli vyvarovat
Sázení na velké outsidery ve velkých turnajích
Když vidíte, že na některého hráče je vypsaný kurz 10,00 a více, může být jistě velmi lákavé vložit na něj peníze. Pokud na některého hráče vidíte vypsaný kurz 20,00 a více, může to být ještě lákavější, ale v tomto případě je zdrženlivost opravdu na místě. Samozřejmě, pokud by tento hráč skutečně vyhrál, dostali byste vyplaceny obrovské peníze, jenže má to jeden háček. Pokud u některého hráče uvidíte vypsány tak velké kurzy, soupeři jsou obvykle mnohem, mnohem lepší. Tyto hráče byste tak měli brát spíše s velkou rezervou. Rozdíl mezi deseti nejlepšími tenisty a hráči na 60, 70 místě jsou obrovské. A pokud jsou hráči v žebříčku ještě níže, mají jen stěží šanci na výhru několika her, natož pak na výhru zápasu.
Velcí hráči jezdí na hlavní turnaje vyhrát. Nenechte se zmást tím, že v malých turnajích se jim tolik nevedlo a vypadli předčasně. Velcí hráči tyto turnaje moc neřeší – jsou pro ně povinné, takže si mohou splnit účast a po dvou třech kolech jít zase o dům dále. V grandslamových turnajích se navíc hraje na pět vítězných setů. I kdyby měl některý z outsiderů během prvního či dokonce i druhého setu štěstí, velký hráč má stále ještě možnost toto štěstí zvrátit na svou stranu, což se často skutečně děje. Potenciální návratnost sázek na velké outsidery obvykle není moc vysoká (pokud vůbec dosahuje kladných hodnot), takže v dlouhodobém horizontu budete ztrátoví. Proto vám tento typ sázek nedoporučujeme.
Nezkoumáte povrch, na němž se hraje
Tenis je unikátní tím, že se hraje na třech různých površích – trávě, antuce a tvrdém povrchu. Každý z těchto povrchů se navíc může lišit kurt od kurtu. Povrchy přitom dramaticky mění způsob, jakým míček odskakuje a tudíž i styl, jakým se na kurtu hraje. Prakticky každý z hráčů má svůj oblíbený povrch, spousta hráčů navíc na některém povrchu dosahuje mnohem lepších výsledků (například Rafael Nadal má rád antuku). Pokud ve své předzápasové analýze narazíte na hráče, kteří se v žebříčku ATP nacházejí blízko u sebe, zjistěte si, na jakém povrchu se jim nejlépe hraje. Můžete narazit na informaci, která vás přivede na stopu vítěze.
Slepě sázíte na hráče, které máte rádi
Toto je v sázení velmi častá nástraha a to bez ohledu na to, jaký sport sledujete. Při sázení lidé příliš často jednají svým srdcem, nikoliv hlavou. To vede ke zruinovaným bankrollům i špatným snům. Sázka na svého oblíbeného hráče (nebo tým) může sice pomoci k tomu, abychom se při přímém přenosu lépe bavili, jenže výsledky tohoto počínání mohou být zdrcující. Pokud tedy budete sázet na zápas, v němž nastoupí váš oblíbený hráč, neměli byste zapomenout na klasickou předzápasovou analýzu (porovnání statistik a dalších informací) a porovnání kurzů. Zapomenout byste naopak měli na svou slabost pro daného hráče, neboť vám to v ničem nepomůže.
Nekontrolujete zprávy o zranění
Profesionální tenis vyžaduje vysoké nasazení, které s sebou může přinést i zranění. Kvůli zranění přitom dokonce i ti nejlepší hráči mohou zápas pokazit, nebo z něj rovnou odstoupit. Samozřejmě, pokud dojde ke skrečování zápasu, nic se neděje – sázka se vám vrátí a jste (relativně) v pohodě. Jenže někteří tenisté se prostě nevzdávají a tak zápas kvůli zranění raději prohrají. Proto byste se před sázením na tenis vždycky měli ujistit, že vámi favorizovaný hráč je zdraví a že nenastupuje s nějakým nedoléčeným zraněním. Pokud si tuto skutečnost pohlídáte, dokážete častěji najít hodnotný kurz.
Takže si to pojďme zrekapitulovat.
Při sázení na tenis byste se měli:
- vyhnout sázení na velké outsidery – kurzy na ně nejsou tak lákavé, jak se jeví
- zjistit na jakém povrchu se hraje a jakému hráči tento povrch více vyhovuje
- vyhnout slepému sázení na své oblíbence
- informovat o možném zranění hráčů
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže