Jak se vyrovnat s prohrami
1) Dejte si „oddechový čas“
Profesionální sázkař John Basquill (správně) řekl, že prvních patnáct minut po špatně posouzené sázce je pro sázkaře nejhorším a nejnebezpečnějším obdobím. Právě v těchto okamžicích totiž máme tendenci odhodit rozum a snažit se za každou cenu dohnat ztrátu.
Jedná se o kompletně nelogickou (ale kompletně lidskou) reakci na neúspěch. Velký dopad na lidskou psychiku mají hlavně situace, kdy o výhru přijdeme na poslední chvíli – když například druhý tým v poslední minutě vstřelí branku atd.
Nejlepším způsobem, jak se tomuto nebezpečí vyhnout, je pravděpodobně rozhodnutí nevytvářet si žádné časové rámce. Nemějte denní cíl (např. kolik chcete vydělat za den popř. jiný časový úsek). Místo toho své výsledky analyzujte například na konci každého měsíce – tehdy, když nebudete sázet, takže budete mít čistou hlavu.
Jedině tím, že si dáte „oddechový čas“ zabráníte tomu, abyste pod vlivem „červené mlhy,“ která do vaší hlavy sestoupí po prohře, neučili další špatná rozhodnutí.
2) Změňte strategii
Musíte si uvědomit, že profesionální sázkaři se neustále snaží svou hranici úspěšnosti posunout výše, hledají nové cesty, nové způsoby, nové strategie. Nejde jen o využívání různých bonusů sázkových kanceláří, ale také o zaměření na různé sporty, ligy atd. U profesionálního sázkaře je naprosto možné (a normální) to, že v daný moment operuje úplně jinak, než jak operoval třeba před 2-3 lety.
Samozřejmě, že základní stavební kameny jako např. předzápasová analýza nebo snaha o nalezení maximální value jsou neměnné, nicméně i tak existuje mnoho způsobů, jak svůj přístup k sázení změnit (vylepšit).
3) Snižte velikost sázek a nastavte si limit maximální ztráty
Asi nejlepší rada v celém článku – pokud se vám nedaří, měli byste snížit velikost sázek a počkat, až se vám vrátí sebevědomí. Pokud je vaše obvyklá sázka 100 Kč, zkuste její velikost zredukovat na 25 Kč. Mnoho sázkařů dělá tu chybu, že když se jim nedaří, velikost sázek ještě zvýší. To je naprostá hloupost, jelikož v 95 % případů to skončí tak, že sázkař se dostane do ještě větší ztráty.
4) Buďte opatrnější a snažte se zase získat ztracené sebevědomí
Méně sázek, důkladnější myšlenkový proces a sázení jen v případě, že jste si jistí tím, že můžete získat výhodu. Vykašlete se na všechny „zájmové“ sázky, tedy sázky vašeho oblíbeného týmu apod. Soustřeďte se jen a pouze na oblast, v níž máte nejvíce znalostí. Tato rada se jeví jako samozřejmost, nicméně mnoho sázkařů dělá pravý opak – zejména tehdy, když se jim nedaří. V takovém okamžiku se ke slovu dostává celá řada negativních psychologických jevů.
5) Úplně skončete… a nebo raději ne
Obávaná rada, kterou nechce slyšet žádný sázkař. Možná něco na tento způsob uslyšíte od rodiny nebo přátel, ale přesto o tom ani nějak neuvažujete. Neumíte si představit, že byste hodili ručník do ringu. Těsně po (několikáté) prohře sice budete mít chuť se na všechno „vykašlat,“ nicméně poté, co se zase uklidníte, si uvědomíte, že spíše než skončit, byste měli svůj postup přehodnotit.
Neděláte náhodou pořád dokola stejnou chybu? Nemáte mezery v předzápasové analýze? Nepřistupujete laxně k maximalizaci zisku? V sázení existuje velké množství jednotlivých faktorů – a ty dohromady tvoří úspěch. Pokud vám nějaký faktor chybí, nemůžete počítat s tím, že budete dlouhodobě úspěšní. Přistupte k sázení zodpovědně a vynaložte maximální úsilí na to, abyste se stali úspěšnými sázkaři! Třeba dokonce takovými, kteří se sázením živí!
Pokud si myslíte, že máte nějaké strategické nedostatky, můžete to napravit například v naší Škole sázení.
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže