Sedm trendů Ligy mistrů
Stejně jako každá soutěž, i Liga mistrů má své dokola se opakující trendy. Jejich znalost vám pomůže k dosažení vyšších zisků.
1) Klíčem jsou zkušenosti
13 z 15 poslední vítězů Ligy mistrů se soutěže účastnilo i předešlou sezónu. Tento fakt trochu narušuje trend posledních let – „umělé“ budování klubů z peněz bohatých majitelů. Příkladem je například Paris Saint-Germain, který v minulé sezóně málem přešel přes Barcelonu. V příští sezóně dost možná uslyšíme ještě o AS Monako, jehož majitelé přivedli celou řadu posil.
I tak ale platí, že šance na výhru trofeje týmem, který v minulé sezóně nebyl ani ve skupině, jsou velice nízké.
2) Druhá výhra trofeje v řadě je nepravděpodobná
Mnohé týmy v minulosti byly favority na druhou výhru Ligy mistrů v řadě, nicméně tohoto úspěchu dosáhli pouze fotbalisté klubu AC Milán v ročníku 1989/90.
3) Střídání zemí
4) Úspěch v Lize mistrů podmíněn úspěchem v lize?
Pouze 3 z posledních 10 vítězů Ligy mistrů skončili v domácí lize hůře než druzí. Pravidlo 2x porušil AC Milán (2002/03 a 2006/07) a 1x Liverpool, který AC Milán porazil ve finále ročníku 2004/05.
5) Dosažení prvního triumfu je těžké
Týmy, které Ligu mistrů nikdy nevyhrály, to mají těžké. Posledním týmem, který LM vyhrál poprvé byla Chelsea v ročníku 2011/12. Před ní se to naposledy povedlo Borussii Dortmund, která v ročníku 1996/97 ve finále porazila Juventus 3-1.
6) Dominují anglické, španělské a italské kluby
Osm z posledních 9 vítězů byly týmy z Anglie, Španělska a Itálie. Z těchto zemí každoročně pochází cca 7 z 9 největších favoritů na zisk trofeje.
V ročníku 2012/13 si trofej ale zaslouženě odnesl Bayern Mnichov a vypadá to, že německý fotbal se na nějakou dobu usadí na výsluní.
7) Faktor trenérů
Při sázení byste měli věnovat pozornost také tomu, zda už trenér konkrétního týmu někdy v minulosti Ligu mistrů vyhrál.
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže