5 největších chyb při sázení na tenis
1) Slepě sázíte na favority
Nikdy byste neměli na daného hráče sázet jen proto, že je na žebříčku výše než jeho soupeř. Kdyby tenis fungoval tímto způsobem, prakticky by se nemuselo vůbec hrát ani sázet. Je sice pravda, že favorité (logicky) ve většina případů vyhrají, nicméně občas se zrodí překvapení a vy tak skončíte tam, kde jste začínali.
Na velké favority bývají vypisovány kurzy kolem 1,10. V takovém případě byste potřebovali trefit minimálně 11 zápasů v řadě na to, abyste byli (ve velice malém) plusu. Favorité ale průměrně prohrají častěji, takže tato sázková strategie je neefektivní. Dále si musíte uvědomit, že outsideři čas od času nabízejí velice dobrou value.
2) Neuvědomujete si, že hráčům někdy na výhře nemusí moc záležet
Chcete si vsadit na zápas hraný v rámci nějakého malého turnaje? Co třeba malého turnaje, který se hraje těsně před nějakým velkým turnajem či dokonce grandslamem?
V takovém případě si musíte uvědomit, že špičkový hráč může zápas vypustit. Bude mu to jedno – nebo to může dokonce udělat záměrně. Díky tomu totiž získá čas na doléčení případných zranění a trénink. Finanční dotace velkých turnajů jsou mnohonásobně vyšší než u turnajů malých, takže musíte počítat s tím, že špičkoví hráči se na menších turnajích obvykle nepřetrhnou.
3) Neprovádíte dostatečně kvalitní analýzy
Jaké jsou výsledky předešlých vzájemných zápasů daných hráčů a jak relevantní tato data jsou? Na jakém povrchu se hrálo? Jaká je fyzická kondice hráčů a jakou roli může hrát zranění? Jakým herním stylem daní hráči hrají? Existuje celá řada důležitých faktorů, které zápas (a jeho výsledek) ovlivní. Vždy se tak musíte snažit o provedení co nejdůkladnější předzápasové analýzy.
4) Nedodržujete bankroll managment
Tento bod samozřejmě neplatí pouze pro sázení na tenis, ale pro sázení celkově. Můžete sice provádět perfektní předzápasové analýzy, vyhnout se slepému sázení na favority a uvědomovat si, že menší turnaje pro top hráče nejsou žádné „terno,“ nicméně pokud nebudete dodržovat správný bankroll managment, všechno to bude k ničemu.
Pamatujte si, že k sázení musíte přistupovat jako k byznysu. Vaším cílem je zisk. A abyste dosáhli zisku, musíte se svými investovanými penězi nakládat co nejlépe. Na jeden tiket byste tak neměli sázet více než 5 % svého bankrollu. Dále platí, že byste měli udržovat stabilní velikost sázek. Více informací naleznete v článcích Bankroll managment pro začátečníky a Bankroll managment pro pokročilé.
5) Nevedete si o svých sázkách záznamy
Vedení záznamů o minulých sázkách je velice důležité, jelikož tak můžete odhalit své nedostatky a chyby, kterých se (opakovaně) dopouštíte. Další výhodou sázkových záznamů je to, že mohou posloužit jako zdroj hodnotných informací. Tenis je složitým sportem s velkým množstvím důležitých faktorů. Čím více informací z kvalitních zdrojů budete mít, tím lépe. A který zdroj může být kvalitnější, než ten, psaný vaší rukou?
PS: Hledáte-li kvalitní předzápasové analýzy tenisových zápasů, nakoukněte do sekce Analýzy aktuálních zápasů. V této sekci denně naleznete několik nových a kvalitních analýz s celkovou úspěšností více než 71 %!
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
Tento článok je veľmi výstižný. Podľa môjho názoru je ale určite najdôležitejšia kvalitná analýza. Z toho dôvodu, že čím lepšie analýzy dokáže tipér urobiť, tým ziskáva väčšiu šancu, že mu zápasy aj budú vychádzať. Dostane sa totižto z úrovne tipéra na úroveň človeka, ktorý dokáže zápasy hlavne predvídať, nie len doslova tipovať 50:50 – na víťaza – buď jeden alebo druhý. Ale v tipovaní je podľa mňa najťažšie určiť “váhu” pre určitú analýzu na zápas. Tou váhou myslím práve to, ako svojej analýze veríme a koľko peňazí môžeme do určitého zápasu investovať. Veľmi často sa totižto stáva, že pri perfektnej analýze zaváhame a stavíme príliš nízku čiastku, no pri úplne slabej analýze preceníme svoje sily a stavíme tam astronomickú čiastku, hneď niekoľko krát za sebou, čo neskôr ľutujeme, lebo sme prišli o svoje peniaze.