3 způsoby, kterými by šlo vylepšit fotbalové MS 2014
Už jen to je důvod pro to, aby byli sportovní fanoušci na turnaj patřičně natěšení. Úžasné? Ano. Perfektní? Ne. Vždy jde všechno ještě nějakým způsobem vylepšit. Věci jde nějakým způsobem přepracovat, vypilovat nebo je zrušit (či přidat něco nového). V duchu této pravdy dnes přicházíme se třemi způsoby, kterými by šlo vylepšit (už tak skoro dokonalé) fotbalové MS 2014 v Brazílii.
1) Více penaltových rozstřelů
Věděli jste, že sázkovka Sportingbet nabízí sázku bez rizika ve výši až 3 000 Kč? Ideální způsob, jak vkročit do světa sázení…
Nejlepší věcí na celém MS jsou penalty. Ve skutečnosti jsou vlastně penalty tou nejlepší věcí na celém fotbalu. Takže více penalt by logicky udělalo MS zajímavější. Tím neříkáme, že by se mělo zrodit nějaké penaltové šílenství. Míříme spíše na to, že by žádný zápas neměl skončit remízou. Ve fotbale by prostě měl být vítěz a měl by být i poražený. Taková je podstata fotbalu (a vlastně každého sportu).
Je tak naprosto jasné, že zápasy základní skupiny, které po základní hrací době skončí remízou, by měly být rozhodnuty penaltovým rozstřelem. Jen popřemýšlejte o tom, jak výrazně zábavnější by byla bezbranková remíza mezi Švýcarskem a Hondurasem, kdyby následoval penaltový rozstřel.
2) Tým složený z hvězd, které se nekvalifikovaly
Gareth Bale, jeden z nejlepších hráčů na světě, dost možná nikdy nebude hrát na fotbalovém MS. Zlatan Ibrahimovič letos hraje v životní formě, ale jeho Švédsku se rovněž nepodařilo na turnaj probojovat. Pro švédského snajpra se z největší pravděpodobností jednalo o poslední možnost, se na MS dostat a něco se svým týmem předvést.
Možná si říkáte, že je to hloupost, ale vzhledem k tomu, že například za Španělsko hraje hráč, který už několikrát reprezentoval i Brazílii, tato možnost zase tak moc šílená není.
3) Žádná zranění před MS
Před každým velkým mezinárodním turnajem se nevyhnutelně někteří hráči zraní. To pak má za následek snížení úrovně turnaje. Na vině jsou hlavně přípravné zápasy, v nichž se letos zranili například Ital Montolivo nebo Mexičan Montes. Oba si zlomili nohu a o MS tak přijdou.
Zlomenina nohy bohužel nějak rychle a efektivně vyléčit nejde, nicméně spousta menších zranění by léčitelná byla – muselo by ovšem být povoleno využití různých (často dopingových) látek. Již poměrně velké množství odborníků volá po jakési „amnestii,“ v rámci které by bylo hráčům povoleno podniknout jakékoliv kroky potřebné k tomu, aby byli fit a MS (či podobně důležitých turnajů v jiných sportech) se mohli zúčastnit.
Nelobujeme za svobodné používání látek podporujících nárůst výkonu, ale ruku na srdce – všichni chceme v Brazílii vidět třeba takového Falcaa fit a v dobré formě.
—
PS: Hledáte-li kvalitní tipy na výsledky fotbalových zápasů, nahlédněte do sekce Aktuální sportovní tipy. V této sekci denně naleznete řadu tipů s celkovou úspěšností více než 71 %!
PS2: Chtěli byste se na šampionát do Brazílie zaletět podívat osobně? Se sázkovou kanceláří Sportingbet můžete soutěžit o 20 zájezdů na fotbalové MS v hodnotě 100 000 Kč a spoustu dalších hodnotných cen (Apple iPad Air, peněžní ceny a další). Sportingbet kromě toho nabízí speciální bonus v podobě sázky bez rizika ve výši až 3 000 Kč!
Můžete se podělit s jinými čtenáři níže
1) Ztotožňuji se s autorovým názorem, že by každý remízový zápas ve skupině měl skončit penaltovým rozstřelem. A těch důvodů je daleko více, než se může zdát. Zaprvé by takový penaltový rozstřel dokázal pohladit po duši a dal by zapomenout na to, že např. bezbrankový zápas mezi Švýcarskem a Hondurasem (omlouvám se těmto dvěma státům, ale když už byly použity v příkladu ve článku…) nebyl zajímavý absolutně ničím – ano, i takové zápasy jsou pravidelně na evropských i světových šampionátech, kde hrají nejlepší z nejlepších, k vidění. Penalty jsou samozřejmě loterií a nikdy v nich nevyhrává ten lepší, ale šťastnější. Tím pádem by mohly pokutové kopy představovat jakýsi vykřičník před tím, aby se jeden či druhý tým snažil hrát na remízu a naopak aby zmotivoval hráče k předvedení co nejlepšího výkonu, kterým by si zajistili výhru již v základní hrací době. Takže za mě – ano!
2) Návrh č. 2 je podle mě absolutní nonsens a neměl by být zaveden. Ačkoliv je to škoda, že neuvidíme v Brazílii v akci například jmenovitě Zlatana Ibrahimoviče, je to prostě fotbal, je to život a nedá se s tím nic dělat. Rozhodně lepší, než mixovat dohromady byť sebe lepší hráče různých národností.
3) Doping, ať už se jedná o jakoukoliv jeho formu, by neměl být v souvislosti se sportem obecně aby vyslovován, natož pak užíván. A to ani v případě, že by mohl zázračně uzdravit hráče například před takovou událostí, jakou je bezpochyby právě Mistrovství světa. Stejně jako u druhého bodu – to je prostě život. Barvitě se dokážu vžít do kůže hráčů, kteří se celou sezonu těší na vyvrcholení v podobě výletu do Brazílie, dělají vše proto, aby si reprezentační trenér vybral do své nominace právě je a potom jim to zhatí náhlé zranění. Ale ne – doping v žádném případě NE! Dostali bychom se potom totiž do roviny, kdy bychom při pozitivním nálezu při dopingové zkoušce museli řešit, zda bylo opravdu zranění tak vážné, že bylo potřeba použít nedovolených látek. A kdo pak bude určovat, kdo nedovolenou látku použil opravdu kvůli rychlejšímu uzdravení a nebo bezdůvodně pro lepší fyzický výkon?